Jesienna edycja targów SchraubTec odbędzie się w Dreźnie

Jesienna edycja targów SchraubTec odbędzie się w Dreźnie Vogel Communications Group

W połowie listopada w Centrum Kongresowym w Dreźnie odbędzie się kolejna edycja specjalistycznych targów SchraubTec OST. Około 60 wystawców, głównie z tzw. trójkąta przemysłowego Drezno-Lipsk-Chemnitz, zaprezentuje swoje rozwiązania niezbędne do realizacji bezpiecznych i zgodnych z normami połączeń śrubowych w przemyśle.

Po udanej pierwszej edycji targów, w tym roku organizatorzy SchraubTec przygotowali dla obecnych na tym wydarzeniu kilka dodatkowych atrakcji. W programie wykładów znajdą się takie tematy jak: „Cyfrowy montaż kołnierzy“, „Zaopatrzenie 2.0“, „Formowanie przepływowe stempli“ i „Inteligentna analiza danych dotyczących połączeń śrubowych“.

Po raz pierwszy niektórzy producenci pojawią się w Dreźnie ze wspólnym rozwiązaniem. W ramach ekspozycji „Kompetencje łączą“ zaprezentują na żywo kompletną linię produkcyjną. Na przykładzie montażu baterii w elastycznym systemie o konstrukcji modułowej – od planowania projektu do końcowej kontroli jakości – zademonstrują swoją specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w celu maksymalizacji kompatybilności swoich produktów.

W regionie środkowych Niemiec produkcja samochodów i akumulatorów zwiększa zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w zakresie bezpiecznych i zgodnych ze standardami połączeń śrubowych. Klastry mikroelektroniczne w Saksonii rozbudowują swoje fabryki do najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych na świecie. Dlatego też na targach SchraubTec dostępne będą również energooszczędne i niezawodne rozwiązania dla niskich momentów obrotowych w przemyśle elektronicznym, a także śrubokręty elektryczne zapewniające dokładność, wydajność i jakość produkcji. Nie należy zapominać o śrubach do produkcji elektroniki, np. do przykręcania zespołów elektronicznych do obudów, a także w zakresie wkręcania styków elektrycznych lub mikrowkręcania.

Jesienna edycja targów SchraubTec odbędzie się w Dreźnie zdjęcie w treści artykułu

 

Lokalizacja targów jest bardzo atrakcyjna, gdyż działa tam wiele przedsiębiorstw produkcyjnych. W Saksonii Volkswagen ma aż trzy lokalizacje swoich zakładów produkcyjnych. Porsche produkuje tam większość swoich modeli. Fabryka BMW w Lipsku jest centrum kompetencji firmy w zakresie elektromobilności. W Saksonii znajduje się jedyne w Niemczech uniwersyteckie laboratorium badawcze EMC i dwa największe w Europie centra badawcze lekkich konstrukcji. Serce przemysłu maszynowego bije w pobliskim Chemnitz. W Dreźnie znajdują się zakłady lotnicze, a w Leunie zakłady chemiczne.

Targi stanowią platformę ukierunkowaną na tematykę przemysłowych połączeń śrubowych, dzięki czemu możemy informować i nawiązywać kontakty – wyjaśnia Bernd Weinig, dyrektor ds. targów i współpracy w Vogel Communications Group. – Drezno jest dla nas odpowiednią lokalizacją targową z dobrą infrastrukturą. Bliskość sąsiedniej Polski i Czech, szczególnie w sektorze motoryzacyjnym, jest również bardzo ważna.

Vogel Communications Group (VCG) powołało do życia nowe targi branżowe w 2021 r. W ten sposób VCG wypełniło lukę w ofercie w sektorze przemysłowym. Koncepcja targów jest jasno określona tematycznie i koncentruje się na zadaniach branży związanych z wkręcaniem. Bliskość regionu ułatwia odwiedzającym udział w targach (krótka podróż, bez noclegu).

Niektórych tematów po prostu nie da się rozwiązać wyłącznie cyfrowo! Mechaniczne elementy złączne, takie jak śruby i nakrętki, są technicznie ważnymi częściami konstrukcyjnymi w wielu zastosowaniach przemysłowych. Połączenia śrubowe spajają przemysł w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu! Wraz ze wzrostem możliwości  technicznych rosną również wymagania dotyczące połączeń śrubowych. Potrzebna jest tutaj konkretna wymiana know-how, a to najlepiej zrobić twarzą w twarzwyjaśnia Bernd Weinig. – Sprawiamy, że ta przemysłowa technologia mocowania ze wszystkimi jej aspektami staje się namacalna. Głównym celem SchraubTec jest wzmocnienie wiedzy specjalistycznej w zakresie bezpiecznych połączeń śrubowych.

Targi SchraubTec OST odbędą się 14 listopada 2023 r. w Centrum Kongresowym w Dreźnie od 9:00 do 15:30.

>>Zobacz więcej nt. targów SchraubTec OST<<

Źródło: Vogel Communications Group

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę