FASTENER POLAND w nowych warunkach

FASTENER POLAND w nowych warunkach Fastener Poland

Tegoroczna edycja targów FASTENER POLAND odbędzie się równocześnie z targami SyMas, MAINTENANCE i premierą ANTYCOVID EXPO – pierwszych w Polsce Targów Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno–Epidemiologiczne. Organizatorzy zapraszają do Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków w dniach 14-15 października br.

Targi wracają do gry

Rozglądając się wokół można dostrzec, że życie społeczno-kulturalne i biznesowe wraca do normy. W ostatnich tygodniach odbyło się wiele branżowych spotkań, które zwiastują ożywienie gospodarcze. 

Większość firm już otrząsnęła się z szoku kwietniowego i powoli zaczyna walczyć o nowe projekty, a także nowe rynki. Zatrzymanie się Włoch stworzyło pewną lukę dla polskiego eksportu. Kraje bałkańskie, ale także Niemcy otworzyły się bardziej na polskie śruby czy wkręty. Szczęśliwie nikt nie ogłosił upadłości, niektóre firmy wykorzystały sytuację do przewietrzenia swoich kadr. Wskaźnik wyprzedzający dla przemysłu, indeks PMI (ankieta wśród największych firm przemysłowych w Polsce pod kątem przyszłych zakupów surowców i materiałów) wynosi obecnie 47 punktów (powyżej 50 oznacza ożywienie gospodarcze), więc nie jest tak źle jak, mogłoby się wydawać. Trzeba patrzeć do przodu i szukać dalej nowych kontaktów, nowych zleceń i nowych rynków – twierdzi Marek Łangalis, właściciel firmy Olfor.

Z całą pewnością udział w targach to dobry krok w celu powrotu na właściwe tory w biznesie. Branżowe wydarzenia są bowiem kołem zamachowym całej gospodarki. Dzięki nim wiele firm – zwłaszcza małych i średnich – zdobyło nowe rynki zbytu, rozpowszechniło w swoich branżach najnowsze rozwiązania technologiczne, ale przede wszystkim wypromowało wyjątkowo szybko swoją ofertę. To również okazja do nawiązania nowych i utrwalenia dotychczasowych relacji, które teraz są na wagę złota. 

Edycja na miarę czasów

Firmy nie mogą pozwolić sobie na dalszy przestój, dlatego przedsiębiorcy robią wszystko, aby odnaleźć się w nowych realiach. Właściciele poszukują produktów i usług, które zwiększą bezpieczeństwo pracowników. 

Jeszcze do niedawna sami byliśmy klientami potrzebującymi najlepszych rozwiązań, przygotowywaliśmy nasz obiekt – EXPO Kraków na przyjęcie gości w nowym reżimie sanitarnym. Rozumiemy więc sytuację firm, które tak jak my spędziły wiele godzin na przeglądaniu ofert. Z pewnością zaoszczędzilibyśmy wiele czasu, gdybyśmy mogli wziąć udział w takim wydarzeniu jak ANTYCOVID EXPO – twierdzi Marcin Bugajski, Dyrektor Administracyjno-Techniczny Obiektu, członek zarządu Targów w Krakowie.

Wydarzenie powstało z myślą o firmach odpowiadających na wyzwania pandemii. Prezentowane będą produkty i usługi oferowane przez polskich producentów i naukowców, które zapewnią bezpieczeństwo w zakładach pracy, fabrykach, sklepach, salonach. Goście wydarzenia poznają najlepsze rozwiązania, które pomogą w codziennych obowiązkach. Targom towarzyszyć będą warsztaty oraz pokazy technologii, między innymi oczyszczających powietrze w pomieszczeniach zamkniętych. Ofertę uzupełnią szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, doradcze, psychologiczne.
 
Bezpieczne targi

Zespół targów zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego i w porozumieniu z Polską Izbą Przemysłu Targowego opracował szczegółowe zasady bezpieczeństwa. Przy wejściu wprowadzony zostanie obowiązkowy, każdorazowy pomiar temperatury. Do tego celu zostanie użyty specjalistyczny system kamer termowizyjnych wyposażonych w moduł blackbody. W tym roku bilety dostępne będą jedynie online. Wystarczy zarejestrować się na stronie, wypełnić ankietę epidemiologiczną, a w dniu targów bezdotykowo zeskanować pobrany bilet. Strefa w lobby zostanie tak zorganizowana, aby zminimalizować liczbę osób przebywających w jednym miejscu. Obsługa zadba o regularną dezynfekcję często dotykanych elementów infrastruktury. Na targach obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek lub przyłbic. Organizatorzy umożliwią zakup maseczek i rękawiczek na miejscu. Punkty informacyjne zostaną oddzielone plexi – jak w sklepach. W przestrzeniach wspólnych staną natomiast dezynfekatory. 

Na szczęście dysponujemy obiektem o takiej powierzchni i – co ważne – kubaturze, że z łatwością możemy sprostać wymaganiom bezpieczeństwa sanitarnego na naszych imprezach. EXPO Kraków jest w pełni przygotowane do organizowania wydarzeń w obecnej sytuacji – zapewnia Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND solidaryzują się z branżą. Świadomie łączą siły z targami SyMas, MAINTENANCE oraz ANTYCOVID EXPO, aby umożliwić gościom dostęp do szerokiego wachlarza produktów, usług i rozwiązań. Konkurencja nigdy nie śpi, dlatego warto trzymać rękę na pulsie i wykorzystywać okazje pozwalające na zaprezentowanie firmy. Obecnie kontakty są najpewniejszą walutą a targi miejscem umożliwiającym ich nawiązanie i utrwalenie.

Źródło: Targi w Krakowie

Galeria artykułu

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę