Forte otwiera fabrykę płyt wiórowych i zapowiada kolejne inwestycje

Forte
Reklama
Reklama

Nowa fabryka płyt wiórowych została otwarta w Suwalskiej Specjalnej Strefie ekonomicznej. Inwestor, firma Fabryki Mebli „Forte” S.A., zapowiada, że jest to dopiero pierwszy etap inwestycji – w sumie nakłady wyniosą 700 mln złotych. W SSSE wmurowano jednocześnie kamień węgielny pod budowę nowej fabryki mebli.

Budowa kompleksu przemysłowego w Suwałkach to największe tego typu przedsięwzięcie w historii firmy. Dzięki wchodzącej w jego skład fabryce płyt wiórowych FORTE, jako jedyny polski producent mebli, będzie korzystać wyłącznie z materiałów własnej produkcji. Inwestycja ta pozwoli na zaspokojenie w 100% zapotrzebowania firmy na surową płytę wiórową.

Reklama

Fabryka płyt wiórowych, której docelowa produkcja dzienna wyniesie 1500 m3 płyty, jest jedną z najnowocześniejszych inwestycji w branży meblarskiej w całej Europie. Najnowszej generacji płyta wiórowa produkowana w Suwałkach zdecydowanie wyróżnia się na tle płyt konkurencji. Ze względu na zastosowane nowoczesne technologie oczyszczające, takie jak np. elektrofiltry, standardy ekologiczne fabryki, dotyczące np. emisji substancji do powietrza, z dużym zapasem spełniają obecne normy ochrony środowiska.

– Otwarta fabryka płyt wiórowych to ważna inwestycja, kluczowa także dla branży meblarskiej, stanowiąca wartość zarówno dla regionu, jak i całej polskiej gospodarki. Stajemy się w tym momencie jedyną polską firmą w sektorze meblarskim, która będzie samowystarczalna, jeśli chodzi o zaopatrzenie w podstawowy materiał do produkcji naszych mebli – powiedział podczas uroczystego otwarcia Maciej Formanowicz, prezes zarządu Fabryki Mebli „Forte” S.A.

Reklama

FORTE to czołowy polski producent mebli do samodzielnego montażu. Spółka powstała w 1992 r., a w 1996 r. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie SA. Obecnie FORTE posiada pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych w Polsce zlokalizowanych w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz Hajnówce.

 

Źródło: Forte

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama