Gates wprowadza ulepszone oprogramowanie do projektowania napędów pasowych

Gates udostępnił oprogramowania do projektowania pasów Gates

Firma Gates globalny dostawca specyficznych rozwiązań w zakresie hydrauliki siłowej i przenoszenia napędu, dzięki platformie Design Power uprościła projektowanie i specyfikację układów napędów pasowych.
 

Platforma zawiera zaktualizowane i ulepszone wersje aplikacji Design Flex Pro i Design IQ. Ponadto zakres i skala możliwości Design Power została poszerzona, aby zapewnić użytkownikom bardziej dynamiczne i oparte na współpracy podejście do tworzenia rzeczywistych projektów i specyfikacji.

Oprócz przyjaznej dla użytkownika funkcjonalności każdego z wyspecjalizowanych modułów projektowych platforma zawiera najnowocześniejszą bazę wiedzy z poradami projektowymi i najbardziej zaawansowanymi modelami wydajności pasów. Automatyczna synchronizacja z katalogiem Gates usprawnia i zwiększa możliwości procesu projektowania, dzięki bezpośredniemu dostępowi do najnowszych produktów,  specyfikacji i danych znamionowych.

W przypadku przemysłowych systemów z pasami zębatymi lub klinowymi moduł Design Flex Pro umożliwia określenie każdego możliwego rozwiązania napędu pasowego wraz z zestawami o specyficznych parametrach, co zwiększa wydajność i dokładność procesu projektowania.  Ostatecznie specyfikacje projektowe można wydrukować, wysłać pocztą elektroniczną lub przekształcić w plik pdf. z funkcją automatycznego tłumaczenia, co ułatwia obsługę rynków globalnych.

Dodatkowe funkcje Design Flex Pro obejmują możliwość określenia właściwego naprężenia pasa, obliczenia jego uciągu i zdolności przenoszenia obciążeń. Oprogramowanie jest również w stanie oszacować oszczędności energii w przypadku napędu z pasem zębatym w porównaniu do napędu z pasem klinowym oraz koszty wymiany łańcucha rolkowego na napęd z pasem Poly Chain GT.

W przypadku bardziej złożonych napędów z pasem serpentynowym i wielorowkowym moduł Design IQ oferuje wszechstronny i intuicyjny sposób projektowania standardowych i niestandardowych rozmiarów długości pasów i kół pasowych oraz niestandardowymi kół łańcuchowych. Użytkownicy po prostu identyfikują określony produkt firmy Gates, wprowadzają specyfikacje napędu, a oprogramowanie automatycznie określi naciąg pasa, obciążenie wałka i długość pasa.

Design IQ może również zaproponować parametry geometrii napędu, wskazać główne przyczyny zmęczenia materiału i obliczyć szerokość pasa lub liczbę pasów.

Program Gates Design Power jest dostępny na całym świecie jako bezpłatny program i jest dostępny w 15 językach. Więcej dowiesz się na: gates.com

Źródło prasowe: Gates 

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę