Gaz łupkowy: Chevron planuje trzy nowe odwierty

Chevron

Spółka Chevron niedługo zakończy wiercenie w poszukiwaniu gazu łupkowego w Horodysku w gminie Leśniowice, w województwie lubelskim. Chce ona też wykonać w Polsce kolejne trzy odwierty w tym roku.

O fakcie tym poinformowała Grażyna Bukowska z Chevron Polska Energy Resources. Dodała też, że W marcu spółka planuje rozpoczęcie wierceń w Andrzejowie w gminie Godziszów na koncesji Frampol 1.

Chevron Polska Energy Resources rozpoczęła w Polsce wiercenie otworów w poszukiwaniu gazu łupkowego w listopadzie 2011 r. na obszarze koncesji Grabowiec. Jest to jedna z czterech koncesji w województwie lubelskim, które firma pozyskała pod koniec 2009 i na początku 2010 roku. Pozostałe trzy to: Frampol, Kraśnik i Zwierzyniec.


Chevron prowadzi tam badania geofizyczne i tworzy mapy struktur podpowierzchniowych. Oprócz Polski spółki zależne Chevron Corporation prowadzą poszukiwania gazu ziemnego w Rumunii i Bułgarii.


W ostatnich latach Ministerstwo Środowiska wydało ponad 100 koncesji na poszukiwanie gazu niekonwencjonalnego w Polsce m.in. firmom: Chevron, ConocoPhillips, Exxon Mobil, Lotos Marathon, Orlen Upstream, PGNiG i Talisman Energy.

źródło: PAP

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę