Gazy techniczne: butle napełniane w technice 300 bar

Reklama
Reklama

W rezultacie podjętych inwestycji firma Messer Polska w 2007 r. wprowadziła na rynek technologię napełnienia wiązek butli w technice 300 bar (30 tys. kPa).

   Umożliwia to podwojenie ilości gazu w jednostce opakowania w porównaniu z najszerzej stosowaną na polskim rynku techniką 150 bar. Zalet takiego rozwiązania jest wiele. U klientów zmniejszy się nakład pracy na obsługę opakowań z gazem oraz częstotliwość dostaw. Korzyści dla środowiska wynikają z tego, że mniejsza liczba transportowanych opakowań to mniejsza emisja spalin oraz innych szkodliwych substancji do atmosfery. Wiązki 300 bar to optymalne rozwiązanie dla zapotrzebowania na gazy średniej wielkości: większa ilość gazu w wiązce o gabarytach i masie porównywalnej z wiązką 200 bar, która może być w 100% wykorzystana przez użytkownika, mniejsza ilość gazu resztowego w stosunku do pojemności wiązki, mniejsza ilość wiązek koniecznych do zabezpieczenia porównywalnej ilości gazu, niższe opłaty dzierżawne oraz koszty transportu poprzez zmniejszenie ilości wiązek w obrocie z klientem, mniejszy nakład pracy przeznaczony na wymianę wiązek, możliwość realizacji dostaw gazów najwyższej jakości w przystępnej cenie poprzez zmniejszenie nakładów na analizy jakości dostarczanej partii gazu, możliwość bezpiecznego magazynowania gazu bez strat na skutek wzrostu ciśnienia. Wdrożenie techniki 300 bar przynosi korzyści jeszcze w jednym zakresie.

Reklama

   W wyniku wprowadzenia ograniczeń przy stosowaniu toksycznych halonów w instalacjach przeciwpożarowych coraz większą popularność zyskują nowoczesne instalacje oparte na zastosowaniu gazów obojętnych. Systemy przeciwpożarowe tego typu są skuteczne, a co ważne - ekologiczne, gdyż nie wpływają negatywnie na warstwę ozonową atmosfery.

   Technika 300 bar pozwala na bezpieczne magazynowanie niezbędnych ilości gazu obojętnego przez dłuższy czas, na wyraźnie mniejszej powierzchni. Oferta Messera jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów, którzy podnosząc efektywność procesów produkcyjnych, domagają się coraz wyższego ciśnienia w opakowaniach m.in. podstawowych gazów używanych w technikach laserowych, tj. tlenu i azotu. Firma szczyci się tym, że pierwsza na rynku polskim zapewnia klientom szeroki dostęp do wiązek butli napełnianych w technice 300 bar.

Reklama
Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama