Elesa+Ganter prezentowała swoją ofertę na dniach otwartych we Wrocławiu

Raven Media

W dniach 17-18 maja we Wrocławiu firma Elesa+Ganter w ramach dni otwartych gościła osoby i firmy poszukujące rozwiązań praktycznego wykorzystania elementów konstrukcyjnych do budowy maszyn i urządzeń.

Przybyli goście mogli zapoznać się z ekspozycją ponad 1 tys. elementów do budowy maszyn i urządzeń, wśród których znalazło się ponad 100 nowości. Jednocześnie odwiedzający wydarzenie mogli uzyskać praktyczne porady i wsparcie techniczne doświadczonego zespołu ekspertów firmy.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

Jako redakcja „MM Magazynu Przemysłowego” mieliśmy również okazję przyjrzeć się bliżej aktualnej ofercie Elesa+Ganter. Oprowadzający nas po ekspozycji inż. Krzysztof Stutko (dyrektor sprzedaży) zwrócił w szczególności naszą uwagę na wybrane nowości produktowe, które poniżej prezentujemy.

System bezprzewodowych elektronicznych wskaźników położenia

Elesa+Ganter prezentowała swoją ofertę na dniach otwartych we Wrocławiu zdjęcie w treści artykułu

Stanowi on najnowszą ofertę w gamie wskaźników położenia ELESA. System składa się z elektronicznych wskaźników położenia połączonych za pośrednictwem częstotliwości radiowej z zewnętrzną jednostką sterującą. Z układu sterowania wysyłane są informacje, w jakiej pozycji ma być ustawiony dany mechanizm, operator w prosty sposób mechaniczny musi ustawić mechanizm w zadanej pozycji, tak by na wskaźniku wyświetlała się wartość „0”. Cała idea działania tych wskaźników jest taka, że operator nadal operuje manualnie ustawieniami na maszynie (nie trzeba automatyzować procesu), jednocześnie ma gwarancję dokładności ustawień i pełną kontrolę nad procesem.

Uchwyt z wyłącznikiem bezpieczeństwa i lampką sygnalizacyjną LED

Elesa+Ganter prezentowała swoją ofertę na dniach otwartych we Wrocławiu zdjęcie w treści artykułu

Kolejną zaprezentowaną nowością był produkt z gamy uchwytów z wyłącznikiem bezpieczeństwa. Poliwęglanowy uchwyt z sygnałem świetlnym LED RGY (czerwony, zielony, żółty) można skonfigurować tak, aby każdy kolor wskazywał inny stan maszyny. Właściwości elektryczne i mechaniczne przycisku bezpieczeństwa umożliwiają zintegrowanie uchwytu z systemem bezpieczeństwa. Dodatkowo klamka może pełnić funkcję kolumny sygnalizacyjnej oraz skrzynki sterowniczej ze stykami bezpieczeństwa.

Wibroizolatory linowe ze stali nierdzewnej

Elesa+Ganter prezentowała swoją ofertę na dniach otwartych we Wrocławiu zdjęcie w treści artykułu

Wibrozolatory przeznaczone są do tłumienia drgań, które mogą powodować złe funkcjonowanie urządzeń lub wibracje i hałas, generowany przez ruchome części niewyważonych maszyn. Elementy antywibracyjne pochłaniają niewidoczne drgania, co pomaga uczynić środowisko pracy mniej uciążliwym
Podczas dni otwartych Elesa+Ganter zaprezentowała nową linię wibroizolatorów, wykonanych w całości ze stali nierdzewnej. Obsługują zakresy drgań i wibracji, które dotychczas były nieobsługiwane przez wibroizolatory gumowe i metalowe. Są one w szczególności dedykowane do niskich częstotliwości, gdzie amplituda drgań się często zmienia. Zastosowanie tych systemów pozwala zapobiegać uszkodzeniom konstrukcji, nie zagrażając prawidłowemu funkcjonowaniu wrażliwych maszyn.

Elementy poziomujące GN 355

Elesa+Ganter prezentowała swoją ofertę na dniach otwartych we Wrocławiu zdjęcie w treści artykułu

Służą do poziomowania płyt urządzeń, maszyn itp., które nie są współpłaszczyznowe. Składają się one z gwintowanego cylindrycznego korpusu, podkładki kulistej DIN 6319 oraz śruby dociskowej, Dokręcenie śruby dociskowej powoduje nieznaczne, sprężyste odkształcenie korpusu, blokując pozycjonowanie części w ustalonym położeniu.

Elesa+Ganter prezentowała swoją ofertę na dniach otwartych we Wrocławiu zdjęcie w treści artykułu

Jak przekazała nam Pani Anna Sasak (marketing manager), możliwość bezpośredniego kontaktu ze swoimi klientami jest dla firmy Elesa + Ganter bardzo ważna. Dlatego firma planuje szereg wydarzeń w formie drzwi otwartych w różnych lokalizacjach, o których będzie informować w najbliższym czasie.
 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę