Globalna współpraca ABB i Fluor

Reklama
Reklama

ABB i Fluor nawiązały współpracę strategiczną w celu realizacji dużych przedsięwzięć inżynieryjnych, zaopatrzeniowych i budowlanych (EPC) "pod klucz" dotyczących stacji elektroenergetycznych.

Dzięki połączeniu technologii ABB w zakresie przesyłu i dystrybucji energii z doświadczeniem i wiedzą Fluor w obszarze realizacji dużych przedsięwzięć EPC, współpraca pomoże zaspokoić podlegające ciągłym zmianom zapotrzebowanie ze strony sieci energetycznych na całym świecie na bezpieczne, niezawodne i nowoczesne stacje elektroenergetyczne.

Reklama

Razem zamierzamy rozwijać naszą działalność poprzez wzajemne uzupełnianie swoich silnych stron, oferując unikalne usługi dla klientów realizujących przedsięwzięcia obejmujące stacje elektroenergetyczne - powiedział Ulrich Spiesshofer, prezes zarządu Grupy ABB.

Stacje elektroenergetyczne to kluczowy element infrastruktury sieci energetycznych, który usprawnia efektywny przesył i dystrybucję energii elektrycznej. Pozwalają one na sterowanie przesyłem, łączą elektrownie z siecią oraz sieci przesyłowe i dystrybucyjne z odbiorcami końcowymi.

Powiązane firmy

Reklama

- Nowa globalna współpraca strategiczna pomiędzy Fluor a ABB, ukierunkowana na rynek stacji, ma zgodnie z oczekiwaniami, zapewnić wyjątkowy efekt synergii dla naszych klientów z branży energetycznej - powiedział David Seaton, prezes zarządu i dyrektor naczelny Fluor. 

ABB jest światowym dostawcą stacji elektroenergetycznych z izolacją powietrzną, izolacją gazową, a także rozwiązań hybrydowych, o poziomach napięcia do 1200 kV. Stacje te zapewniają sprawny i niezawodny przesył oraz dystrybucję energii elektrycznej przy minimalnym wpływie na środowisko naturalne. Służą one odbiorcom komunalnym, przemysłowym i indywidualnym; stosuje się je m.in. w takich segmentach gospodarki jak kolej, transport miejski i odnawialne źródła energii.

Źródło: ABB

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama