Głowice do wytaczania zgrubnego i dokładnego

Seco Tools
Reklama
Reklama

Firma Seco wprowadziła na rynek nową głowicę do wytaczania zgrubnego EPB® 610 i nową głowicę promieniową do wytaczania dokładnego EPB 620.

Głowice te, wyposażone w opatentowane złącze GL, używane są w połączeniu z oprawkami do toczenia Steadyline. Dzięki temu ta sama oprawka Steadyline może być wykorzystywana zarówno w operacjach statycznego toczenia, jak i w operacjach obrotowego wytaczania, w zastosowaniach, w których wykonywana jest głęboka obróbka do głębokości 10 x D.   

Reklama

Głowice do wytaczania zgrubnego EPB 610 o średnicach od 36 do 69 mm mają mocną konstrukcję, wytrzymującą z łatwością ciężkie warunki operacji obróbki zgrubnej wymagających materiałów. Zwarte głowice do wytaczania dokładnego EPB 620 o średnicach od 34 do 69 mm wyposażone są w śruby mikroregulacyjne o małym skoku umożliwiające precyzyjne ich wyregulowanie. Zamontowane w oprawkach Steadyline tłumiących drgania pozwalają uzyskać z łatwością gładkość powierzchni Ra < 1, nawet w operacjach wytaczania 10 x D. Korpusy tych łatwych w obsłudze głowic wytaczarskich wykonane są z hartowanej stali nierdzewnej i zostały wyposażone w kanały doprowadzające chłodziwo, co przyczynia się do wysokiej dokładności obróbki i dużej trwałości narzędzia. Wysokoprecyzyjne złącze GL pozwala również użytkownikom skrócić czas przygotowania dzięki szybkim i prostym procedurom mocowania i ustawiania. Umożliwia to mocny i szybki mechanizm blokowania za pomocą pojedynczego, zintegrowanego pierścienia zaciskowego, który wciąga głowicę narzędziową, zapewniając bezpieczny, stabilny kontakt powierzchni stożkowych. Złącze wyposażone jest w wielokątny, stożkowy interfejs z dwoma położeniami przesuniętymi względem siebie o 180°, co w przypadku statycznych operacji toczenia umożliwia skierowanie krawędzi skrawającej narzędzia w górę lub w dół w celu zapewnienia efektywnej kontroli wióra. Ogólnie system oprawek do wytaczania Steadyline firmy Seco redukuje niepożądane drgania w ekstremalnych warunkach skrawania.

Wykorzystywany jest w tym celu umieszczony w korpusie oprawki „system dynamiczno-pasywny”, w którym masa z ciężkiego metalu przeciwdziała drganiom powstającym na skutek ugięć oprawki występujących w czasie operacji obróbki. Systemy Steadyline mogą wykonywać typowe operacje realizowane przy dużym wystawieniu z większą produktywnością niż tradycyjne narzędzia, zmniejszając naprężenie wrzeciona oraz zapewniając wyższą objętościową wydajność skrawania, większą gładkość powierzchni obrobionych części oraz dłuższy okres eksploatacji narzędzia.  

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama