Hypertherm o korporacyjnej odpowiedzialności społecznej

Reklama
Reklama

Hypertherm, producent systemów do cięcia plazmą, laserem i strumieniem wody, ogłosił dzisiaj wydanie swojego corocznego raportu w sprawie korporacyjnej odpowiedzialności społecznej. Ten raport, który informuje o postępie Hypertherm w sprawie realizacji celów społecznych i ochrony środowiska, jest dostępny do pobrania pod adresem www.hypertherm.com/csr/

Starania Hypertherm w zakresie korporacyjnej odpowiedzialności społecznej wspierają podstawowe wartości firmy związane z dobrobytem jej akcjonariuszy i społeczności oraz ochrony środowiska. Hypertherm koncentruje się na tych wartościach poprzez angażowanie swojego czasu, specjalistycznej wiedzy, zasobów finansowych i produktów. Hypertherm działa na rzecz społeczności w czterech głównych obszarach: edukacja i sztuka, zdrowie i kondycja fizyczna, żywność i schronienie oraz ochrona środowiska.

Reklama

Według raportu na rok 2013 ponad trzy czwarte akcjonariuszy Hypertherm dobrowolnie angażowało się w działania społecznościowe, łącznie poświęcając na ten cel średnio 64 godziny pracy każdego dnia. Ponadto fundacja HOPE (Hypertherm Owners’ Philanthropic Endeavors) przekazała wsparcie finansowe niemal 100 organizacjom typu non-profit.

Postęp poczyniony w kwestii ochrony środowiska obejmuje przekierowanie ponad 30 000 kg składowanych odpadów oraz zastosowanie całkowicie odnawialnych źródeł energii. Jako jedna z sześciu firm z całego świata działających w branży „towary i usługi przemysłowe” firma Hypertherm zyskała miano Partnera ekologicznego oraz zakwalifikowała się do Klubu liderów energii odnawialnej amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska. Wreszcie, nasza najnowsza placówka Hypertherm w Lebanon, w stanie New Hampshire, otrzymała złoty poziom certyfikacji LEED od Amerykańskiej Rady Zielonego Budownictwa (U.S. Green Building Council), jako pierwszy tego typu obiekt w tym regionie.

Reklama

„Mimo że wiemy, iż przed nami jeszcze sporo pracy, jesteśmy bardzo dumni z naszej firmy w związku z jej zaangażowaniem w zapewnianie wspólnych wartości społeczności, środowisku i naszej działalności.” — powiedziała Barbara Couch, wiceprezes Hypertherm do spraw korporacyjnej odpowiedzialności społecznej.

Hypertherm projektuje i produkuje najbardziej zaawansowane na świecie systemy cięcia, które są używane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak budowa okrętów, produkcja i naprawa pojazdów. Gama produktów obejmuje systemy cięcia plazmą, laserem i strumieniem wody, jak również sterowniki CNC ruchu i kontroli wysokości, oprogramowanie do cięcia CAM oraz materiały eksploatacyjne. Systemy Hypertherm słyną z wydajności oraz niezawodności, dzięki czemu zapewniają większą produktywność i rentowność setkom tysięcy firm. Reputacja Hypertherm związana z innowacyjnością w dziedzinie cięcia sięga niemal 50 lat wstecz do roku 1968, kiedy w firmie opracowano proces cięcia plazmowego z wtryskiem wody. Znajdująca się w całości w posiadaniu akcjonariuszy firma ma obecnie ponad 1300 akcjonariuszy oraz przedstawicielstwa operacyjne i partnerskie na całym świecie.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama