Inflacja w czerwcu 2017

Reklama
Reklama

Według szacunków GUS ceny dóbr i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2017 roku spadły o 0,2 proc. w porównaniu z majem br. W porównaniu z czerwcem 2016 roku ceny wzrosły o 1,5 proc. Dane są zgodne z wcześniejszym eksperymentalnym, szybkim szacunkiem wskaźnika.

Największy wpływ na zmianę cen w czerwcu 2017 roku (w relacji do maja), miał spadek cen w zakresie transportu (o 2,6 proc.) oraz odzieży i obuwia (o 1,0 proc.), a także wzrost cen w zakresie rekreacji i kultury (o 1,1 proc.).

Reklama

W ocenie MR w lipcu 2017 roku, w porównaniu z czerwcem br., ceny powinny spaść o około 0,3 proc., głównie ze względu na oczekiwany spadek cen żywności, sezonowy spadek cen odzieży i obuwia, a także spadek, chociaż wolniejszy niż w czerwcu, cen w transporcie. Oczekujemy, że w lipcu roczny wskaźnik inflacji będzie zbliżony do 1,5 proc.

Reklama

Źródło: MR

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama