Infor Next Polska 2016 - konferencja już za nami

Infor

Konferencja Infor Next Polska 2016 zgromadziła liczne grono ekspertów, menedżerów, specjalistów z zakresu technologii, czołowych klientów firmy Infor.

Tematem przewodnim wydarzenia była transformacja cyfrowa w przemyśle, o której mówił Phil Lewis, wiceprezes Infor Solution Consulting, zarządzający zespołem konsultantów ds. produkcji i usług w zakresie rozwiązań ERP, SCP, SCE, PLM w regionie EMEA.

- Przemysł 4.0, Internet Rzeczy, zapowiadające transformację cyfrową nie mogą już być ignorowane. Na tym etapie wiemy, że cyfrowe technologie przemysłowe wpłyną na cały łańcuch wartości – od badań i rozwoju, przez łańcuch dostaw, pracę zakładów produkcyjnych, do marketingu, sprzedaży i obsługi - mówił Phil Lewis, wiceprezes Infor Solution Consulting. - Digitalizacja silnie wpłynie na wiele działów w firmie - istotne jest zatem, aby wszyscy w jakiś sposób uczestniczyli w rozmowach o strategiach działania i planowanych wdrożeniach.

Uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się w jakim kierunku zmierzają obecnie rozwiązania IT oraz aplikacje chmurowe do zarządzania procesami biznesowymi w firmach z różnych sektorów przemsyłu, a także jak zachowując pełną elastyczność doboru rozwiązań minimalizować koszty związane z IT. Wśród tematów konferencji omawiane były także aplikacje dla biznesu usprawniające kluczowe procesy w firmie, m.in.: Infor EAM - zarządzanie aktywami, Infor Dynamic Enterprise Performance Management (ERP), a także Infor Customer Experience, czyli skuteczne zarządzanie relacjami służące poprawie rentowności i efektywnej współpracy z klientem.

Infor Next Polska 2016 stał się okazją do spotkania osób z branży oraz wymiany doświadczeń z klientami, partnerami, ekspertami i pracownikami Infor. Cechą wyróżniającą rozwiązania Infor jest uwzględnienie specyfiki konkretnej gałęzi biznesu. Dzięki takiemu podejściu aplikacje nie wymagają szczegółowej personalizacji, ponieważ od początku zostały zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczyć funkcjonalności specyficzne dla danej branży oraz wesprzeć procesy krytyczne dla organizacji działających na niszowych rynkach.

- Bardzo często mocno zmodyfikowane i wsparte innymi systemami rozwiązania ERP okazują się niewystarczające. Aby proces transformacji cyfrowej przebiegł pomyślnie, ERP – podstawa przedsiębiorstwa produkcyjnego, musi być systemem udostępnianym w chmurze i opartym o narzędzia business intelligence – tłumaczy Phil Lewis. - Cyfrowe technologie przemysłowe wpłyną na cały łańcuch wartości – od badań i rozwoju, przez łańcuch dostaw, pracę zakładów produkcyjnych do marketingu, sprzedaży i obsługi. Przedsiębiorstwa muszą być przygotowane na tę rewolucję.

Na rynku polskim Infor współpracuje z siecią lokalnych partnerów wspierających ponad 700 klientów związanych z różnymi gałęziami przemysłu. Główne branże to: przemysł obronny, maszynowy, motoryzacyjny i wysokie technologie. W kwietniu 2016 Infor otworzył we Wrocławiu trzecie w Europie Center of Excellence, w którym do końca 2018 roku zatrudnionych będzie 500 osób.

Źródło: Infor

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę