Instom z szeroką ofertą na targach STOM w Kielcach

Instom z szeroką ofertą na targach STOM w Kielcach Raven Media

Podczas targów STOM firma Instom prezentuje bogatą ofertę rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa pracy ludzi i maszyn, które znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach.

Na stoisku G-22 zwiedzający będą mogli zobaczyć w praktyce oferowane rozwiązania, m.in. skaner bezpieczeństwa SLS firmy Datasensing, który posiada niezbędne funkcje ochrony stanowiska pracy, w tym przypadku kontroli celi zrobotyzowanej, kolumnę sygnalizacyjną eSIGN firmy Werma, klamki bezpieczeństwa P-KUBE oraz rygle z serii NG firmy Pizzato.

Aplikacje bezpieczeństwa z zastosowaniem skanera SLS mogą być stacjonarne lub mobilne, pozwalające wykrywać obecność osób w strefie niebezpiecznej. Przykładem aplikacji stacjonarnej jest zrobotyzowana cela. Skaner SLS sprawdza się również bardzo dobrze w aplikacjach na pojazdach autonomicznych (AGV/ARM), wykrywając przeszkody lub osoby na swojej drodze.

Nad właściwym zarządzaniem prezentowanych rozwiązań będzie czuwał programowalny sterownik bezpieczeństwa M1S serii MOSAIC firmy ReeR. W przypadku bardziej złożonych układów jednostkę główną sterownika MOSAIC można rozbudować o 14 modułów rozszerzeń (np. dodatkowe wejścia/wyjścia, moduły przekaźnikowe, moduły kontroli prędkości oraz moduły komunikacyjne).

Na szczególną uwagę zasługuje kolumna sygnalizacyjna eSIGN, która charakteryzuje się uniwersalnością zastosowań i szeroką skalowalnością ustawień, dzięki zastosowaniu ekranu na całej powierzchni kolumny. Wymienione cechy produktu sprawiają, że staje się pożądanym rozwiązaniem dla producentów maszyn. Kolumna sprawdza się świetnie również w przemyśle spożywczym czy chemicznym. W połączeniu z czujnikami poziomu pozwala na optyczną wizualizację stanu napełnienia zbiornika z płynem czy materiałem sypkim.

Odwiedzający stoisko firmy Instom będą mieli okazję wziąć udział w prezentacjach prowadzonych przez partnerów firmy z Włoch oraz Niemiec. A wszystko to będzie opatrzone konkursami z nagrodami.

Źródło: Instom

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę