Inteligentna stacja transformatorowa jedną z najlepszych innowacji

ZPUE
Reklama
Reklama

Inteligentna stacja transformatorowa została zaprojektowana i wyprodukowana przez ZPUE. Wynalazek nagrodzono w konkursie Novator organizowanym przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową w kategorii „Innowacyjna inwestycja”. Wręczenie nagrody odbyło się podczas podniosłej gali w czwartek, 16 maja, która została zorganizowana w Kieleckim Centrum Kultury. 

Jak informuje Staropolska Izba Przemysłowo Handlowa, nagrodą w dziedzinie „Innowacyjna inwestycja” uhonorowane są przedsiębiorstwa z województwa świętokrzyskiego, które w roku poprzedzającym edycję konkursu zrealizowały najlepsze projekty innowacyjne rozumiane jako wprowadzenie nowego produktu, usługi, procesu technologicznego bądź nowej linii produkcyjnej.

Reklama

Niewiarygodny rozwój

- Zaledwie kilka dni po zdobyciu Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich nasza inteligentna stacja transformatorowa SPS z podziemnym magazynem energii została doceniona w kolejnym prestiżowym konkursie. To dla nas zaszczyt, że nasz produkt znalazł się wśród najbardziej innowacyjnych produktów regionu świętokrzyskiego – powiedział prokurent i dyrektor departamentu sprzedaży krajowej Stanisław Toborek, który odbierał statuetkę Novatora podczas czwartkowej gali.

- Innowacje zmieniają świat. Nowe technologie wkraczają we wszystkie dziedziny, i w gospodarce, i w życiu codziennym – powiedział prezydent SIPH Cezary Tkaczyk. – Proszę sobie przypomnieć choćby telefony komórkowe sprzed 12 lat, kiedy konkurs Novator startował i porównać z dzisiejszymi smartfonami. Postęp jest niesamowity. Za jego liderami trudno nadążyć, ale są dziedziny, w których nie powinniśmy mieć kompleksów. Przykłady staramy się eksponować i promować tytułem Novatora – dodał. Od początku celem rywalizacji w konkursie, zainicjowanym przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową w Kielcach, jest propagowanie innowacyjności, promocja firm, które mają największe osiągnięcia we wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań i kształtowanie pozytywnego wizerunku gospodarki województwa świętokrzyskiego.

Reklama

Wiele nagród 

Dotychczas SPS została nagrodzona m.in. podczas odbywających się w listopadzie w Lublinie Targów Energetics. Znalazła także uznanie podczas zorganizowanej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Pomorskiej Gali Energetyki. Wówczas w ręce ZPUE trafiła specjalna statuetka „Innowacje w Energetyce”. W maju br. stacja została nagrodzona złotym medalem międzynarodowych targów poznańskich podczas wystawy Expopower.

Źródło: ZPUE

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama