Inteligentne produkty linii Feature grip

Kipp

Firma Heinrich Kipp Werk przedstawiła na tegorocznych targach Motek nową linię produktów Feature grip. Posiadają one wbudowane zintegrowane elementy elektromechaniczne i czujnikowe, które mogą przekazywać informacje zwrotne o wybranym parametrze lub stanie.

Nowe produkty firmy Kipp z linii Feature grip oferują użytkownikowi więcej możliwości dzięki wbudowanym funkcjonalnościom umożliwiającym gromadzenie danych takich jak stan i siła. Obróbka i wizualizacja danych zgromadzona w jednym centralnym punkcie pozwala zaoszczędzić czas i zagwarantować bezpieczeństwo procesów.

Powiązane firmy

Kipp Polska Sp. z o.o.

Do nowej linii produktów Kipp należą dociskacze z czujnikiem siły oraz trzpienie ustalające i sprężyste elementy dociskowe z czujnikiem stanu: dociskacze z czujnikiem siły informują o sile działającej na przedmiot obrabiany. Pozwala to na precyzyjną kontrolę działającej siły. Informacja o wartościach wykraczających jest podawana na podstawie wartości zadanych.

Do monitorowania stanu trzpienia ustalającego służy aplikacja: zielone światło sygnalizuje, że jest on zablokowany. Pojawienie się czerwonego światła sygnalizuje, że trzpień ustalający został wyciągnięty i musi zostać sprawdzony. Sprężysty element dociskowy z czujnikiem stanu informuje, czy element dociskowy jest ściśnięty czy nie. Czujnik w elemencie dociskowym przekazuje sygnał poprzez kabel przyłączeniowy. Dodatkowo na elemencie dociskowym znajduje się dioda LED wskazująca stan.

Wszystkie produkty z linii “Feature grip“ umożliwiają integrację z indywidualnym oprogramowaniem, systemami, przenośnymi urządzeniami końcowymi lub aplikacjami. Poszczególne wartości są zapisywane i tym samym mogą być analizowane. Te produkty umożliwiają klientowi wkroczenie w Przemysł 4.0.

Źródło: Kipp

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę