Inteligentne produkty norelem zwiększają wydajność produkcji

Inteligentne produkty norelem zwiększają wydajność produkcji norelem

Ewolucja w kierunku inteligentnych fabryk rewolucjonizuje procesy produkcyjne, dynamizując rozwój Przemysłu 4.0. Dzięki integracji inteligentnych maszyn i czujników zakłady produkcyjne są w stanie realizować bezbłędne procesy obróbkowe z wykorzystaniem produktów z kategorii smart.

Produkty inteligentne przeznaczone są do autonomicznego gromadzenia oraz przesyłania danych produkcyjnych i eksploatacyjnych, ułatwiając płynną komunikację pomiędzy urządzeniami oraz umożliwiając samodzielną obsługę i kontrolę procesu produkcyjnego. Pozwala to uprościć i usprawnić złożone procesy produkcyjne, a firma norelem oferuje szereg komponentów umożliwiających wdrażanie tych rozwiązań.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

Inteligentne produkty są niezbędne do realizacji bezbłędnej obróbki maszynowej, zapewniając precyzję i niezawodność w całym procesie produkcyjnym. Firma norelem oferuje szeroką gamę inteligentnych komponentów dostosowanych do różnych zastosowań.

Pierwszy z nich to inteligentna kołek podporowy (02015) posiada powierzchnię podparcia wynoszącą 30mm, co umożliwia precyzyjne pozycjonowanie detali z pasującymi otworami. Kolejny to czujnik siły (05899) do dociskaczy szybkomocujących umożliwiający precyzyjną kontrolę procesu mocowania, co zapewnia idealne utrzymanie na miejscu przedmiotu obrabianego przy powtarzalnej dokładności. Warto też wspomnieć o łapie dociskowej z czujnikiem siły (04060) rejestrującej siłę mocowania w czasie rzeczywistym, która zapewnia optymalną skuteczność mocowania.

Inteligentne produkty norelem zwiększają wydajność produkcji zdjęcie w treści artykułu

Inteligentne komponenty firmy norelem mogą współpracować z modułem Bluetooth. Oferując bezprzewodowe, kompaktowe możliwości transmisji, usprawnia on przesyłanie danych i wizualizację, a także znajduje szerokie zastosowanie w produktach inteligentnych. Łatwa instalacja zapewnia intuicyjną i szybką kontrolę wizualną stanu czujnika.

Z kolei bramka norelem służy jako interfejs między inteligentnymi produktami a systemem sterowania maszyną, umożliwiając rejestrację stanów uruchamiania w czasie rzeczywistym i precyzyjną kontrolę procesu. W tym celu można używać aplikacji norelem do wygodnego monitorowania wielu narzędzi w różnych centrach obróbczych i zakładach produkcyjnych, co poprawia przejrzystość procesu i kontrolę.

Inteligentne rozwiązania są w stanie zoptymalizować wydajność i bezpieczeństwo procesów produkcyjnych. Wykraczając poza rolę wyłącznie producenta, z dumą opracowujemy komponenty, które odgrywają kluczową rolę w rozwoju inteligentnych produktów. To wspaniałe uczucie, że norelem przyczynia się do ewolucji branży wytwórczej - nie możemy się wprost doczekać przyszłego rozwoju inteligentnych fabryk umożliwiających naszym klientom optymalizację operacji produkcyjnych – mówi Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem.

Gama inteligentnych produktów firmy norelem stanowi pierwszy etap na drodze do zwiększonej wydajności produkcji. Dzięki płynnej integracji z wykorzystywanymi przepływami pracy i umożliwieniu podejmowania decyzji w oparciu o dane w czasie rzeczywistym, produkty te pomagają producentom realizować bezbłędną obróbkę maszynową, optymalizować procesy i utrzymywać przewagę konkurencyjną w erze Przemysłu 4.0.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę