Nowy, elastyczny element mocujący w ofercie norelem

Nowy, elastyczny element mocujący w ofercie norelem norelem

Wykonane z aluminium elementy mocujące oferują elastyczny system montażu zapewniający bezpieczne i solidne utrzymywanie na miejscu przedmiotów obrabianych o regularnych i nieregularnych konturach zewnętrznych.

Elastyczne elementy mocujące, stanowiące optymalne rozwiązanie dla nieproporcjonalnych, okrągłych, owalnych, kwadratowych czy pięciokątnych części metalowych, zapewniają użytkownikom szybki i solidny montaż, ponieważ można je przymocować do stołu maszynowego za pomocą rowków teowych lub bezpośrednio w otworze gwintowanym. Element mocujący, używany w połączeniu ze śrubą naprężającą z pierścieniem zaciskowym norelem (04395-11), którą można bezpiecznie w niego wkręcić od góry, pozwala użytkownikom uniknąć zarysowania lub uszkodzenia elementów metalowych dzięki miękkiemu, wymiennemu materiałowi mosiężnemu. Śruba naprężająca jest dostępna w dwóch wersjach - forma A to standardową śruba z niskoprofilowym łbem, natomiast forma B posiada zamontowaną śrubę odpowiednią do dużych serii i spłaszczony pierścień zaciskowy pozwalający szybko usunąć

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

Nowy, elastyczny element mocujący w ofercie norelem zdjęcie w treści artykułu

Aby skorzystać z systemu mocowania, wystarczy po prostu wsunąć poszczególne elementy mocujące w rowek teowy stołu maszynowego bez użycia śruby zaciskowej i ręcznie ustawić je jako ograniczniki względem przedmiotu obrabianego, aby zabezpieczyć go na miejscu. Po dokręceniu elastyczne elementy mocujące służą jako podparcie i jednocześnie precyzyjnie pozycjonują przedmiot obrabiany, zapewniając użytkownikom stabilny i swobodny dostęp do metalowego komponentu. Po zakończeniu zadania elementy mocujące można po prostu poluzować i z łatwością usunąć obrabiany przedmiot.

Nowy, elastyczny element mocujący w ofercie norelem zdjęcie w treści artykułu

Elastyczne elementy mocujące są dostępne w wysokości 50 mm i 80 mm, w zakresie mocowania od 5 mm do 25 mm. Użytkownicy mogą rozszerzyć ten zakres do 20–40 mm lub 40–60 mm, korzystając z przedłużek firmy norelem (04395-13).

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę