ITM Polska 2013: największe targi dla przemysłu w Polsce zakończone

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Reklama
Reklama

7 czerwca w Poznaniu zakończyła się najszersza prezentacja oferty dla przemysłu: targi ITM Polska. Na ośmiu salonach branżowych zaprezentowało się blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych z 29 krajów świata. Ekspozycja i wydarzenia czterech dni targowych przyciągnęły ponad 16 tys. zwiedzających z Polski i zagranicy oraz przeszło 200 dziennikarzy z redakcji branżowych, ogólnopolskich, radia i telewizji.

Reprezentacja firm zagranicznych w tegorocznej edycji ITM Polska stanowiła 47%, dzięki czemu targi te były rzeczywiście biznesowym spotykaniem specjalistów z całego świata. Na targach można było zobaczyć ofertę firm m.in. z: Austrii, Belgii, Brazylii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei Południowej, Niemiec, Polski, Portugalii, Rosji, Słowacji Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Reklama

Swoją obecność na salonie Mach-Tool w tym roku mocno zaakcentowała Turcja, prezentująca w pawilonie 5 szeroką ofertę firm z branży plastycznej obróbki blach. Na stoisku Badenia-Wittembergia (pawilon 5A) z kolei można było zapoznać się z ofertą blisko 20 firm narzędziowych. Po raz drugi na targach została zrealizowana wspólna inicjatywa Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej oraz Swiss Business Hub Polska w postaci Pawilonu Szwajcarskiego (pawilon 8).

W sumie na ekspozycji ITM Polska można było podziwiać ponad 1200 maszyn i urządzeń w ruchu m.in. z zakresu obróbki metali, hydrauliki i pneumatyki, spawalnictwa i lakiernictwa, metalurgii czy też roboty przemysłowe i manipulatory.

Odbyły się także wydarzenia specjalne, które przyciągały zarówno profesjonalistów, jak i dziennikarzy: Cax Innovation, warsztaty i pokazy obróbki powierzchni na żywo na Poligonie Umiejętności oraz wykłady i prezentacje na przestrzeni specjalnej Akademia Spawania, gdzie pokazywano m.in. najnowsze technologie spawalnicze, zgrzewanie i spawanie tworzyw termoplastycznych.

Tłoczno było także na konferencjach, m.in. na XI Forum Inżynierskim z tematem przewodnim „Innowacje w przemyśle maszyn i urządzeń", II Dniu Mechanika, seminarium obróbki plastycznej, które zainaugurowało obchody 65-lecia Instytutu Obróbki Plastycznej, seminarium Stowarzyszenia Stal Nierdzewna „Co nowego w stalach nierdzewnych?" czy też seminarium Instytutu Mechaniki Precyzyjnej „Azotowanie narzędzi i części maszyn".

Reklama

Podczas tegorocznych targów ITM Polska przez 8 pawilonów wystawienniczych przewijały się tłumy zwiedzających, którzy przyjechali oglądać przemysłowe nowinki nie tylko z odległych zakątków Polski, ale także z Belgii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Słowenii, Turcji, Ukrainy, USA, Wenezueli, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

ITM Polska zaszczycił swoją obecnością Prezydent RP Bronisław Komorowski, który zwiedzał ekspozycję w pawilonie 5, a następnie podczas uroczystej gali wręczył statuetki zwycięzcom Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Targi odwiedzili także przedstawiciele ze Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza.

Tegorocznej edycji targów ITM Polska towarzyszyły targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting Bis oraz dwudniowe spotkania kooperacyjne Subcontracting ITM Meetings. W sumie odbyło się 95 biznesowych spotkań, w których wzięło udział prawie 50 uczestników.

W sumie do Poznania na targi ITM Polska oraz targi Subcontracting przyjechało 16 017 zwiedzających. Z przeprowadzonych wśród gości targowych ankiet wynika, że ponad 70% zwiedzających przyjeżdża co roku na ITM Polska i są to jedyne targi w Polsce, które ich interesują. Ponad 80% ankietowanych było bardzo zadowolonych z pobytu na tegorocznych targach, a blisko 80% zadeklarowało wizytę w przyszłym roku.

Kolejna edycja targów ITM Polska odbędzie się w dniach 3-6 czerwca 2014 r., a targów Subcontracting pod koniec marca 2014 r.

Więcej informacji na: www.itm-polska.pl oraz na www.subcontracting.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama