IV Konferencja Użytkowników GE Digital - mobilność i Przemysł 4.0

VIX
Reklama
Reklama

6 i 7 października, w podwarszawskim Trojanowie odbyła się IV Konferencja Użytkowników GE Digital, której tematem przewodnim była Mobilność i Cyberbezpieczeństwo w systemach SCADA/MES w erze Przemysłu 4.0. 

Wydarzenie, organizowane przez firmę VIX Automation, Autoryzowanego Dystrybutora Oprogramowania Przemysłowego GE Digital, zebrało obecnych oraz potencjalnych użytkowników systemów do wizualizacji i sterowania produkcją, raportowania czy archiwizacji danych, m.in. GE SCADA iFIX, GE Historian, GE Webspace, z obszaru całej Polski, razem ponad 50 osób.

Reklama

Hotel Talaria na dwa dni zamienił się w forum wymiany wiedzy i najnowszych informacji z dziedziny nowoczesnego zarządzania produkcją, osadzonego mocno w kontekście polskich przedsiębiorstw produkcyjnych.
Organizator podjął próbę odpowiedzi na pytania:

  • Czy 4. Rewolucja Przemysłowa staje się faktem?
  • Czy koncepcja „Przemysłowego Internetu” zrewolucjonizuje nasz przemysł?
  • Jak zarówno duże, jak i małe/średnie firmy w praktyce mogą realizować koncepcję „Smart Factory”?
  • Jak uchronić sieć zakładową przez cyberatakami?
  • Jakie narzędzia wykorzystać, aby produkować jeszcze efektywniej?


Wśród prelegentów należy wymienić przedstawiciela firmy GE Digital, Thomasa Schulza, Prof. nzw. dr hab. inż. Krzysztofa Szczypiorskiego z Politechniki Warszawskiej, który wygłosił prelekcję na temat cyberbezpieczeństwa oraz użytkowników aplikacji GE Digital, którzy podzielili się z zebranymi informacjami o funkcjonowaniu ich systemów – przedstawicieli m.in. firm Perła – Browary Lubelskie, MPGK Krosno, LukSystem, Głuchołaskich Zakładów Papierniczych.

Dzięki prezentacjom użytkowników końcowych, uczestnicy mieli okazję poznać możliwości oprogramowania do wizualizacji, archiwizacji i zarządzania produkcją od praktycznej strony, z perspektywy codziennego użytkowania systemów.

Reklama

W trakcie konferencji zaprezentowano także nowości w ofercie rozwiązań GE Digital, takie jak GE iFIX 5.8 R2, platformę Predix czy system Wurldtech.

Na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć okazji do wymiany doświadczeń i przemyśleń między zebranymi gośćmi, dlatego przewidziano czas także na panel dyskusyjny.

Integralnym elementem konferencji była wizyta referencyjna w przedsiębiorstwie Grupy Azoty Zakładach Azotowych „Puławy”, gdzie uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak największa w Polsce instalacja rozwiązań GE Digital, stanowiąca podstawowy nośnik informacji produkcyjnych w Zakładach oraz źródło danych dla systemów raportujących i bilansujących całą produkcję, funkcjonuje w praktyce. Niewątpliwą dodatkową atrakcją był wjazd na 130 metrową wieżę, z której roztaczał się zapierający dech w piersiach widok na cały obszar Zakładów Azotowych i nie tylko.

www.vix.com.pl/konferencja

MM Magazyn Przemysłowy był patronem medialnym wydarzenia.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama