Jedno miejsce, jedna data – dwa wydarzenia

Targi Kraków

Prezentacja innowacyjnych technologii, możliwość doposażenia parku maszynowego, dwa dni eksperckich seminariów i szkoleń – przed nami 8. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu i 9. Międzynarodowe Targi Materiałów Sypkich SyMas.

To nie przypadek, że odbywają się w tym samym czasie (18–19.10.2017 r.) w EXPO Kraków. Optymalizacja produkcji oraz dbałość o prawidłowe funkcjonowanie parku maszynowego mają kluczowe znaczenie we wszystkich gałęziach przemysłu. Szczególnie jednak istotną rolę odgrywają w procesach magazynowania, transportowania i przetwarzania materiałów sypkich (np. mąki, cukru, wszelkiego rodzaju kruszyw czy leków). W tej branży bowiem większość procesów podlega pełnej automatyzacji, nad której prawidłowym funkcjonowaniem czuwają właśnie jednostki utrzymania ruchu. W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie targami organizatorzy postanowili poszerzyć ekspozycję wystawienniczą i otworzyć drugą halę.

Ekspercko i merytorycznie
Nieodłącznym elementem każdej edycji targów SyMas i Maintenance są seminaria workShops, zlokalizowane w samym sercu hali. Udział w nich jest okazją do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy specjalistami w branży. W tym roku swoją wiedzą podzielą się m.in. Aleksander Kabziński, prezes Polskiego Związku Producentów Kruszyw, który przygotował prelekcję „Teraźniejszość i przyszłość branży produkcji kruszyw”. Krzysztof Włodarz z HEICO Poland podpowie, jak skutecznie zabezpieczyć połączenia śrubowe przed samoczynnym luzowaniem. Systemy do bezpłomieniowego uwolnienia wybuchu zaprezentuje Marcin Chromec z RSBP. O technologii ultradźwiękowej w kontekście oszczędności energii i niezawodności urządzeń opowie Jerzy Halkiewicz z UE Systems Europe. Seminaria są bezpłatne, dostępne dla wszystkich odwiedzających.

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się także konferencja „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. Podczas 6. edycji słuchacze dowiedzą się, jak stosować najlepsze praktyki inżynierskie w takich obszarach jak: efektywność utrzymania ruchu, redukcja kosztów utrzymania ruchu, predykcja w utrzymaniu ruchu i Przemysł 4.0. Program konferencji obejmuje zarówno zagadnienia zaawansowanych metod zarządzania utrzymaniem ruchu, jak
i analizy narzędzi oraz technik diagnostycznych przydatnych w konkretnych sytuacjach. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną przykłady z przedsiębiorstw różnej wielkości i różnych branż, a wydarzenie będzie doskonałą okazją do analizy stosowanej w polskich zakładach przemysłowych strategii utrzymania ruchu.

Uzupełnieniem szerokiego wachlarza imprez towarzyszących jest konferencja organizowana przez patrona Targów SyMas i Maintenance, magazyn „Powder & Bulk”. Zainteresowani będą mogli poznać „Nowoczesne technologie w branży materiałów sypkich”.

Technologie jutra
Czym charakteryzuje się fabryka XXI wieku? Pełną automatyzacją, najnowocześniejszymi, intuicyjnymi, a co najważniejsze – w pełni bezpiecznymi systemami sterowania. Rewolucyjne podejście do procesów przemysłowych jest jednym w najgorętszych tematów w branży. W związku z tym nie może go zabraknąć na jedynych w Polsce Targach Utrzymania Ruchu – Maintenance, gdzie podczas tegorocznej edycji swoją premierę będzie miała dedykowana „Przemysłowi 4.0” strefa o tej samej nazwie.

Strefy tematyczne
W ramach Targów SyMas zorganizowana zostanie specjalna strefa ATEX, gdzie zaprezentowane będą m.in. najnowsze zabezpieczenia przeciwwybuchowe, zabezpieczenia procesowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza oraz inne urządzenia przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem. Nowością będzie strefa dla Przemysłu Cementowo-Wapienniczego, która ma zwrócić uwagę specjalistów i przedsiębiorców na tę gałąź przemysłu. Wystawcami Strefy będą producenci i dostawcy maszyn oraz urządzeń używanych do wydobycia, transportu i przeładunku surowców skalnych, kruszenia i homogenizacji, przemiału i wypału surowca, magazynowania oraz redukcji zużycia energii i emisji CO2. Oferta skierowana jest do odbiorców surowca z cementowni, betoniarni, kopalni kruszyw oraz producentów materiałów budowlanych.

Organizatorzy zachęcają zwiedzających do rejestracji online uprawniającej do otrzymania bezpłatnego biletu wstępu na targi. Szczegółowe informacje oraz rejestracja na stronach www.symas.krakow.pl i www.mtc.krakow.pl.

Źródło: Targi w Krakowie

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę