Jubileuszowe targi Toolex już w październiku w Katowicach

Jubileuszowe targi Toolex już w październiku w Katowicach PTWP

Targi Toolex to największe w Polsce wydarzenie poświęcone branży obrabiarek i narzędziowej. Tegoroczna jubileuszowa, 15. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 3-5 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Podczas targów odwiedzanych przez kilka tysięcy specjalistów, czołowi krajowi i zagraniczni wystawcy zaprezentują najnowsze rozwiązania i technologie związane z obróbką metali. Robotyzacja i automatyzacja, narzędzia, obróbka metali skrawaniem, plastyczna, cieplna, laserowa, chłodziwa i ciecze technologiczne, metrologia przemysłowa, pneumatyka i hydraulika, BHP produkcji, oprogramowanie dla procesów, czy łożyska i elementy napędowe – spektrum prezentowanych tematów będzie niezwykle szerokie. Organizatorzy zapowiedzieli nowe atrakcje organizowane w ramach wydarzenia. Trwa rejestracja uczestników.

Tegorocznej edycji targów Toolex, ze względu na jubileusz 15-lecia imprezy, szczególnie wyczekujemy. Już teraz możemy potwierdzić, że w Katowicach ponownie pojawi się cała czołówka branży, a Międzynarodowe Centrum Kongresowe przeistoczy się w centrum spotkań i dyskusji ekspertów na temat przemysłu przyszłości. Wizyta na targach dla każdego zainteresowanego tematyką obróbki metali i narzędzi będzie okazją do zapoznania się z tym, co rynek ma najlepszego do zaoferowania. Liczna obecność specjalistów oraz wysoki wskaźnik zamówień realizowanych w wyniku spotkań na targach, sprawiają, że marka Toolex jest niezwykle ceniona w Polsce i przez gości zagranicznych – mówi prezes Grupy PTWP, Wojciech Kuśpik.

Ubiegłoroczna edycjaToolex zgromadziła ponad 5800 uczestników, a najnowsze, często innowacyjne rozwiązania, na 12 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej, zaprezentowało niemal 150 wystawców z 8 krajów. Rokrocznie w targach udział biorą liderzy rynku, zajmujący się projektowaniem, produkcją i dystrybucją maszyn do obróbki oraz narzędzi skrawających.

Obok rozwiązań i materiałów przeznaczonych obróbce, ofertę targów uzupełnią rozwiązania z obszaru robotyzacji i automatyzacji, systemów pomiarowych czy najnowszego oprogramowania dla branży inżynierskiej oraz BHP. Program tegorocznej edycji obejmie również m.in. strefę Robot Show, a także przestrzeń do otwartych dyskusji z zaproszonymi gośćmi, które odbywać się będą w ramach „Sceny Otwartej Toolex”. 

Co ważne w obecnej sytuacji gospodarczej, a szczególnie kwestii rosnących kosztów energii, mających niebagatelny wpływ na funkcjonowanie firm z sektora, wystawcy będą prezentować maszyny i rozwiązania technologiczne, stworzone z myślą o skutecznym obniżaniu kosztów produkcji – mówi Agnieszka Miklas, dyrektor działu expo Grupy PTWP.

Wydarzeniami towarzyszącymi Toolex 2023 będzie OILexpo - Salon Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu, prezentujący najnowsze oleje, smary i chłodziwa wykorzystywane w procesach obróbki metali i innych materiałów. Drugim wydarzeniem towarzyszącym będzie Konferencja Nowy Przemysł 4.0, zaplanowana na 3 i 4 października. Konferencja skierowana jest do odbiorców zainteresowanych przyszłością produkcji przemysłowej w Polsce i zmianami technologicznymi, które determinują perspektywy jej rozwoju. W agendzie wydarzenia znajdzie się również temat nowoczesnej technologii w obróbce metali. 

Uwieńczeniem pierwszego dnia targów będzie uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie The Best of Industry 4.0 w kategorii „zakład produkcyjny” oraz „technologia”. Jury składające się z przedstawicieli najnowocześniejszych firm europejskiego i polskiego przemysłu, wiodących dostawców i wdrożeniowców, praktyków, naukowych i ekspertów w dziedzinie przemysłu 4.0 wybierze najlepsze obiekty przemysłowe w których skutecznie wprowadzono rozwiązania przemysłu 4.0, a także technologie, które swoją wyjątkowością i innowacyjnością wyprzedzają konkurencję.

Przekrój uczestników Toolex obejmuje przedstawicieli kadry zarządzającej firm, a także specjalistów różnych segmentów branży. Od operatorów CNC, przez programistów, kontrolerów jakości i techników utrzymania ruchu, po pracowników produkcji, którzy odwiedzają MCK w poszukiwaniu nowości rynkowych. 

Liderzy rynku, wartościowe spotkania merytoryczne oraz zwiedzający, poszukujący nowych opcji zakupowych, te czynniki od lat decydują o sukcesie imprezy, którą goście oceniają niezwykle pozytywnie. Przykładamy ogromną wagę, aby rozwijać wydarzenie merytorycznie. Nie inaczej będzie w tym roku. Wizyta w Katowicach z pewnością będzie efektywnie spożytkowanym czasem. – podsumowuje Agnieszka Miklas, dyrektor działu expo Grupy PTWP.

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex 2023 (3-5 października 2023, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach) 

Źródło: Grupa PTWP 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę