Już wkrótce Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM
Jedyne w Polsce targi skupiające oferentów i decydentów odpowiedzialnych za rozwój branży narzędziowo-przetwórczej w Polsce odbędą się w tym roku wyjątkowo jesienią – 27-29 września w Bydgoszczy. Targi INNOFORM ponownie sprawią, że miasto stanie się kluczowym punktem na przemysłowej mapie Polski.
5. Międzynarodowe Targi INNOFORM są jedyną w Polsce imprezą poświęconą formie wtryskowej i peryferiom. W Bydgoszczy, leżącej w polskiej Dolinie Narzędziowej, działa prawie 1000 podmiotów zajmujących się produkcją narzędzi specjalnych oraz przetwórstwem tworzyw sztucznych. To bezkonkurencyjne miejsce dedykowane specjalistom z branży narzędziowo – przetwórczej i dlatego właśnie tutaj, podczas czterech ostatnich edycji 1214 producentów zaprezentowało swoje rozwiązania ponad 12 000 klientom.
Tegoroczna Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza poruszy poruszy tematykę przemysłu 4.0. w branży narzędzi specjalnych i przetwórstwa oraz problematykę skracania globalnych łańcuchów wartości, jako szansy dla branżowych przedsiębiorstw. Wykład otwierający nt. "Inteligencja przemysłowa 4.0 – kolejny krok w automatyzacji – branżowy case study" wygłosi przedstawiciel firmy KUKA Polska.
Podczas pierwszego panelu zaproszeni goście przybliżą uczestnikom wdrożenie założeń Przemysłu 4.0, które jest jednym z kluczowych wyzwań dla branży narzędziowo-przetwórczej. Takie rozwiązania jak cyfryzacja, automatyzacja czy robotyzacja stwarzają ogromne możliwości dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw, ale wymagają też odpowiednich zasobów finansowych i kadrowych w firmach. Prelegentami tego panelu będą zarówno specjaliści w zakresie robotyzacji i automatyzacji przemysłu, jak również przedsiębiorcy, którzy w formie case studies opowiedzą o udanych wdrożeniach rozwiązań 4.0. w swoich zakładach.
Tematem przewodnim drugiego panelu będą sprawy związane z globalnymi łańcuchami wartości. Paneliści porozmawiają o tym, jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości, jak przenieść produkcję z Chin. Skracanie globalnych łańcuchów wartości to duża szansa na możliwość rozwoju branżowych firm. Przenoszenie produkcji do Europy bliżej ostatecznych odbiorców może stworzyć szansę na nowe projekty i większe zamówienia. Omówione zostaną również wyzwania, które stoją przed firmami, chcącymi podjąć to wyzwanie.
Zaprezentowany zostanie również międzynarodowy projekt Better Factory, pozwalający na nawiązywanie współpracy badawczo - rozwojowej w obszarze kreowania nowych produktów. W ramach Info Day będzie wykład pn. "Jak zwiększyć automatyzację produkcji i personalizację produktów?".
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Drugiego dnia odbędzie się branżowa e-giełda kooperacyjna przygotowana przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz organizatora wydarzenia.
Będą to indywidualne spotkania biznesowe, podczas których uczestnicy wymienią się kontaktami i nawiążą współpracę biznesową. Warunkiem udziału jest rejestracja na platformie match-makingowej i utworzenie na niej wizytówki firmy. Przedsiębiorcy przeglądając utworzone profile sami zdecydują
z kim chcą odbyć rozmowę.
Trzeci dzień będzie połączeniem wystawy targowej, konferencji i networkingu. Liderzy branży prezentować będą najnowsze produkty i usługi dostępne na rynku. Wirtualne spotkania z producentami i dostawcami to idealna okazja do nawiązania biznesowych relacji i poznania najnowszych trendów.
Organizatorzy przygotowali też wirtualną platformę prezentacji i usług. Ma ona charakter e-katalogu firm, który umożliwia szybki kontakt z danym producentem. Udział w prezentacjach biznesowych pozwoli na poznanie skutecznych rozwiązań, które zapewniają przewagę konkurencyjną.
Źródło: Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa