Targi INNOFORM w tym roku na jesieni

Targi INNOFORM w tym roku na jesieni Targi w Krakowie

Targi INNOFORM to jedyne w Polsce wydarzenie targowe, które skupia oferentów i decydentów odpowiedzialnych za rozwój branży narzędziowo-przetwórczej w naszym kraju. Tegoroczna edycja targów odbędzie się wyjątkowo jesienią – 27-29 września w Bydgoszczy.

5. Międzynarodowe Targi INNOFORM są jedyną w Polsce imprezą poświęconą formie wtryskowej i peryferiom.  W Bydgoszczy, leżącej w polskiej Dolinie Narzędziowej, działa prawie 1000 podmiotów zajmujących się produkcją narzędzi specjalnych oraz przetwórstwem tworzyw sztucznych. To bezkonkurencyjne miejsce dedykowane specjalistom z branży narzędziowo–przetwórczej i dlatego właśnie tutaj, podczas czterech ostatnich edycji 1214 producentów zaprezentowało swoje rozwiązania ponad 12 000 klientom.

Targi INNOFORM to kompletne wydarzenie, które ma głębokie znaczenie techniczne i wydźwięk edukacyjny. Producenci i dystrybutorzy prezentują najnowsze technologie, maszyny i narzędzia. Impreza jest również areną premier i nowości produktowych oraz miejscem konferencji, podczas których naukowcy i praktycy poruszają aktualne problemy związane z przetwórstwem tworzyw polimerowych.

Wyjątkowość tego wydarzenia potwierdzają opinie wystawców poprzednich edycji: – Targi INNOFORM są pierwszymi targami w Polsce, na których się wystawiamy. O naszym udziale zdecydowało to, że w Bydgoszczy i okolicy jest wiele firm, które są dla nas potencjalnymi klientami. Uważam, że decyzja o uczestnictwie była słuszna. Przeprowadziliśmy konkretne rozmowy i wierzę, że część z nich przerodzi się we współpracę – powiedział Marcin Drozd, regionalny kierownik sprzedaży w firmie XYZ Machine Tools podczas ostatniej edycji w 2020 r.

Nowy termin Targów INNOFORM, to także ukłon w stronę firm, które chcą zaprezentować się wczesną jesienią w Dolinie Narzędziowej. Na liście wystawców znajdziemy m.in.: Arpol Tools, ASD Systems Polska, Aplex, CMS Polska, Detur Chem, ZN Ekoplast, Fanuc Polska, Fatpol Tools, Gunther Heisskanaltechnik, Hanplast, Hasco Polska, High Technology Machines, Inautom Poland, Kuka Roboter, Lenso, Makino, Mapal Narzędzia Precyzyjne, Meusburger Georg, Milar, Proplastica, Shapers' Polska, Staubli Łódź, Tools-Chem Service, ZMS Systemy Magazynowe.

Program towarzyszący

Bogata i sprofilowana tematycznie oferta wystawców prezentowana na stoiskach to jak zawsze największy atut targów INNOFORM. Organizatorzy zadbali także o starannie przygotowany wartościowy i merytoryczny program towarzyszący ukierunkowany na obecnie stojące przez branżą wyzwania. Tegoroczna Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza poruszy tematykę pPrzemysłu 4.0. w branży narzędzi specjalnych i przetwórstwa oraz problematykę skracania globalnych łańcuchów wartości, jako szansy dla branżowych przedsiębiorstw.

Wdrożenie założeń Przemysłu 4.0 jest jednym z kluczowych wyzwań dla branży narzędziowo-przetwórczej. Takie rozwiązania jak cyfryzacja, automatyzacja czy robotyzacja stwarzają ogromne możliwości dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw, ale wymagają też odpowiednich zasobów finansowych i kadrowych w firmach. Prelegentami tego panelu będą zarówno specjaliści w zakresie robotyzacji i automatyzacji przemysłu, jak również przedsiębiorcy, którzy w formie case studies opowiedzą o udanych wdrożeniach rozwiązań 4.0. w swoich zakładach.

Kolejnym ważnym dla branży zagadnieniem są sprawy związane z globalnymi łańcuchami wartości. Paneliści porozmawiają o tym, jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości, jak przenieść produkcję z Chin. Skracanie globalnych łańcuchów wartości to duża szansa na możliwość rozwoju branżowych firm. Przenoszenie produkcji do Europy bliżej ostatecznych odbiorców może stworzyć szansę na nowe projekty i większe zamówienia. Omówione zostaną również wyzwania, które stoją przed firmami, chcącymi podjąć to wyzwanie.

Sukces firmy w dużej mierze zależy od kontaktów, które przekładają się na nowe zlecenia. Podczas poprzednich edycji dużym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Usług Przemysłowych, która była idealną przestrzenią do budowy długofalowych relacji biznesowych. Dzięki pozytywnym opiniom również w tym roku organizatorzy zdecydowali się na utworzenie strefy. Wezmą w niej udział firmy podwykonawcze, świadczące usługi w zakresie produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn.

Nie zabraknie też cenionej Giełdy Kooperacyjnej, która w tym roku będzie miała formułę hybrydową. Rozmowy odbędą się w formie tradycyjnych spotkań przy stolikach podczas targów, lub na specjalnej platformie internetowej. Dopełnieniem oferty będzie Strefa Kariery, gdzie wśród ofert można znaleźć zarówno nową pracę, jak i wartościowego pracownika.

Źródło: Targi w Krakowie

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę