Kamery przemysłowe z bezpośrednim podłączeniem

Cognex
Reklama
Reklama

Spółka Cognex Corporation, dostawca systemów i oprogramowania widzenia komputerowego, zaprezentowała nową serię kamer Cognex Industrial Camera (CIC). To kamery przemysłowe z interfejsem GigE Vision przeznaczone do łatwej integracji z oprogramowaniem widzenia komputerowego VisionPro a CVL.

Pierwsze cztery modele serii CIC to kompaktowe (29 × 29 mm), monochromatyczne kamery do skanowania powierzchni z najpopularniejszymi kombinacjami rozdzielczości, szybkości i ceny na rynku widzenia komputerowego. W przyszłości zostaną przedstawione następne modele.

Reklama

„Producenci maszyn mogą teraz przed swoimi kontrahentami wykazać się, że do swoich maszyn zintegrowali najnowsze oprogramowanie do widzenia komputerowego Cognex, co daje im przewagę nad konkurencją", stwierdził Joerg Kuechen, wiceprezes i dyrektor działu sprzedaży oprogramowania widzenia komputerowego firmy Cognex. „Użytkownicy - przedstawiciele dużych firm mogą łatwo rozpoznać systemy, które korzystają z oprogramowania Cognex, po żółtych kamerach przemysłowych Cognex na linii" - dodał.

Integracja z oprogramowaniem VisionPro oferuje dostęp do kompleksowej biblioteki opatentowanych narzędzi do widzenia komputerowego - od lokalizacji geometrycznej i inspekcji obiektów po algorytmy identyfikujące i pomiarowe. W kombinacji z elastycznym i mocnym interfejsem na bazie PC oprogramowanie VisioPro ułatwia wytwarzanie i wprowadzanie rozwiązań dla najbardziej wymagających zastosowań widzenia komputerowego. .

Reklama

Spółka Cognex oferuje do serii kamer CIC trzyletnią gwarancję i program wymiany przy włączonym zasilaniu (hot swap). W tej chwili mamy do dyspozycji następujące nowe kamery przemysłowe z serii Cognex Industrial Cameras:
· CIC-300: rozdzielczość 640 × 480 (VGA), 120 klatek na sekundę, sensor CCD, migawka globalna
· CIC-2000: rozdzielczość 1 628 × 1 236 (2 MP), 20 klatek na sekundę, sensor CCD, migawka globalna
· CIC-4000: rozdzielczość 2 048 × 2 048 (4 MP), 25 klatek na sekundę, sensor CMOS, migawka globalna
· CIC-5000R: rozdzielczość 2 592 × 1 944 (5 MP), klatek na sekundę, sensor CMOS, migawka przesuwna

Więcej informacji na www.cognex.com/cic

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama