Kennametal: szerszy zakres aplikacji toczenia dzięki płytkom o nowej geometrii

Kennametal: szerszy zakres aplikacji toczenia Kennametal

Firma Kennametal wprowadza nową geometrię Grooving Universal Positive Profiling (GUP-V), rozszerzającą platformę płytek do rowkowania i przecinania Beyond Evolution. Dzięki dodaniu nowej, jednostronnej płytki w kształcie litery V, Beyond Evolution może teraz obsługiwać więcej zastosowań niż kiedykolwiek wcześniej i pozwala obniżyć koszty oprzyrządowania.

Od czasu wprowadzenia platformy Beyond Evolution nadal koncentrujemy się na zwiększaniu jej wszechstronności, a nowa wielokierunkowa płytka do profilowania GUP-V nie jest tu wyjątkiem – powiedział Robert Keilmann, menedżer produktu z firmy Kennametal.  Wraz z innymi geometriami płytek użytkownicy mogą teraz rowkować, odcinać, planować i toczyć szeroką gamę materiałów za pomocą tylko jednego systemu narzędziowego. Mówiąc prościej: kiedy klient zaadaptuje Beyond Evolution do swoich potrzeb związanych z toczeniem, nie potrzebuje niczego innego. Taką wszechstronność zapewnia nowa geometria.

Podobnie jak wszystkie inne płytki Beyond Evolution nowa płytka GUP-V do profilowania wykorzystuje opatentowaną konstrukcję gniazda Triple-V z kontaktem od góry, od dołu i z tyłu. Zapewnia to bardzo dużą sztywność, a w konsekwencji doskonałe wykończenie powierzchni i precyzję wymiarową, pozwalając przy tym uzyskać największą szybkość usuwania metalu.

Źródło: Kennametal

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę