Nowe gatunki węglika KCK20B i KCKP10 firmy Kennametal

Nowe gatunki węglika KCK20B i KCKP10 firmy Kennametal Kennametal

Kennametal wprowadza nowe gatunki węglika KCK20B i KCKP10 do produkcji płytek wymiennych, zapewniając większą odporność na zużycie i do 30% dłuższą żywotność narzędzia podczas obróbki elementów z żeliwa i żeliwa z grafitem wernikularnym. Oba gatunki zapewniają większą produktywność i stałą, powtarzalną wydajność podczas operacji obróbki zgrubnej, półwykańczającej i wykańczającej.

Nowe gatunki są produkowane z wykorzystaniem techniki impulsowego napylania magnetronowego dużej mocy (High-Power Impulse Magnetron Sputtering High-PIMS), zapewniającej gładszą powierzchnię płytki i optymalne przyleganie warstwy, a w konsekwencji mniejsze zużycie powierzchni przyłożenia  jednej z głównych przyczyn zużycia płytek – powiedział Gil Getz, menadżer produktu z Kennametal. Zwraca on uwagę, że nowa technika powlekania zwiększa również wytrzymałość krawędzi skrawającej. Zapewnia to bardzo wydajne frezowanie szerokiej gamy stopów żeliwa, w tym również sferoidalnego i żeliwa z grafitem wernikularnym.

KCK20B i KCKP10 nadają się do obróbki na mokro i na sucho m.in. piast wirników stosowanych w wiatrakach, obudów pomp, zwrotnic i obudów przekładni maszyn oraz komponentów samochodowych, takich jak wały korbowe i głowice cylindrów. Podczas gdy KCK20B zapewnia większą produktywność przy obróbce zgrubnej i półwykańczającej, KCKP10 znajduje zastosowanie przy obróbce wykańczającej, ale sprawuje się również wyjątkowo dobrze podczas profilowania i frezowania kopiowego żeliwa i stali o twardości do 45HRC.

Klientom, dla których szczególnie uciążliwe są przestoje związane z wymianą narzędzi i koszty oprzyrządowania, gatunki KCK20B i KCKP10 pozwalają ogromnie zwiększyć żywotność narzędzi – dodał Getz. – A dla tych, którzy chcą zwiększyć wydajność, nowe gatunki również stanowią doskonałe rozwiązanie. Tak czy inaczej zapewniają one korzyści każdemu warsztatowi obrabiającemu żeliwo.

Źródło: Kennametal

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę