KIPP prezentuje podstawki wahliwe w czterech wersjach

KIPP

KIPP wprowadza do swojego asortymentu elementy mocujące o samopowrotnych podstawkach wahliwych w czterech wersjach. Ułatwiają one elastyczną obróbkę przedmiotów z nachyleniami. Po zluzowaniu mocowania podstawka wahliwa samoczynnie wraca do pozycji wyjściowej, co przekłada się na skrócenie czasów przezbrajania.

KIPP samopowrotne podstawki wahliwe są przeznaczone do elastycznego mocowania i podpierania przedmiotów obrabianych, w celu osiągnięcia podpory 3-punktowej bez dodatkowych naprężeń. Dopasowują się one do różnych konturów, powierzchni nachylonych i ścięć. Pod obciążeniem podstawki mają pozycję wychyloną; po zluzowaniu naprężenia samoczynnie powracają do pozycji wyjściowej lub położenia zerowego. Ułatwia to przezbrajanie i skraca czasy obróbek w porównaniu z użyciem sztywnych podstawek wahliwych, które trzeba ręcznie przestawiać.

Powiązane firmy

Nowe podstawki wahliwe cechuje wysoka obciążalność przy niewielkich rozmiarach. Wbudowany O-ring zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń i ciał obcych. Samopowrotne podstawki wahliwe znajdują zastosowanie w obróbce wykańczającej z metali odlewanych, ponieważ często posiadają one nachylenia formy. Ponadto nadają się do zastosowania jako elementy pośrednie między chwytakami kleszczowymi a przedmiotami obrabianymi. Mogą być również wykorzystywane jako ograniczniki, podkładki i elementy dociskowe w budowie przyrządów i narzędzi.

Źródło: KIPP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę