Kluczowe decyzje w polskiej energetyce i na rynku gazu tuż tuż…

Reklama
Reklama

Jak wynika ze sprawozdania przygotowanego przez Ministerstwo Energii poziom bezpieczeństwa dostaw gazu ulega systematycznej poprawie. Wzrasta płynność rynku gazu, powstają inwestycje dywersyfikacyjne takie jak terminal LNG w Świnoujściu, rozbudowywane są pojemności magazynowe. W kolejnych latach wpływ na wzrost bezpieczeństwa będzie miała rozbudowana systemu przesyłowego, a także intensywny rozwój Baltic Pipe.

Przygotowania do budowy Baltic Pipe wkroczyły w kluczowy etap realizacji. Projekt ten ma nie tylko istotne znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale także dla zwiększenia konkurencyjności na regionalnych rynkach gazu czy zwiększenia niezawodności technicznej dostaw gazu dla klientów.

Reklama

W moim przekonaniu projekt ten może stać się impulsem do zasadniczej zmiany i istotnie wpłynąć na krajobraz rynku w Europie Środkowej. W połączeniu z możliwościami rozwoju technologii LNG może przełamać panujący na nim monopol i jednocześnie wpłynąć na proces kształtowania cen – twierdzi Tomasz Stępień, prezes GAZ-SYSTEM w rozmowie z Piotrem Stępińskim z BiznesAlert.pl, który będzie gościem podczas XV Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Nafta-Gaz-Chemia 2017. GAZ-SYSTEM został również partnerem Konferencji.

Konferencję Nafta-Gaz-Chemia 2017 otworzy Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii. Do sesji otwierającej, w której będą poruszane zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa energetycznego i perspektyw wspólnego rynku energii, zostali również zaproszeni m.in. Piotr Naimski- Sekretarz Stanu KPRM i Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Michał Kurtyka – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii, Jeppe Danø – dyrektor ds. rynku z Energinet.

Reklama

Po oficjalnej części, Konferencja zostanie podzielona na sesje tematyczne w następujący sposób:

  • Rynek Paliwowy: panele pt.: „Rynek detaliczny paliw w przyszłości – po szarej strefie i przed e-mobility” oraz „E-mobility – nowy konkurent, czy nowe szanse i nowe inwestycje?”
  • Gaz Ziemny: panele pt.: „Rozwój infrastruktury na rynku gazu” oraz „Konkurencja na rynku gazu – palący temat”
  • Chemia: panele pt.: „Inwestycje polskiej chemii” oraz „Chemia specjalistyczna w Polsce”

Konferencja odbędzie się 20 września 2017 r. w Hotelu Novotel Warszawa Airport. Będzie to doskonała okazja do spotkania z ekspertami z branży naftowej, energetycznej, gazowej i chemicznej oraz prowadzenie networkingu i rozmów B2Match.

Źródło: Zarząd Targów Warszawskich

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama