Kolejna edycja ecodays DMG MORI za nami

DMG MORI wraz z firmami Sandvik Coromant, Schunk, Evatronix i Emuge Franken zorganizowała bezpłatne seminaria technologiczne „ecodays 2014” poświęcone wysoko wydajnym narzędziom i maszynom do obróbki HPC/HSC. Spotkania miały miejsce w marcu br. w Pleszewie i Szczecinie.

Głównymi punktami programu seminariów były prezentacje obróbki na żywo na zaawansowanych technologicznie frezarkach, tokarkach i centrach obróbczych oraz bogaty program merytoryczny. Goście semiariów mogli obejrzeć obrabiarki DMG z serii ECOLINE. Właśnie na tych urządzeniach obrabiano przykładowe detale za pomocą narzędzi Sandvik Coromant, Schunk i Emuge Franken, a Evatronix zaprezentuje możliwości oprogramowania hyperMILL wspomagającego procesy obróbcze.

Seria obrabiarek ECOLINE to urządzenia opracowane dla klientów, dla których cena jest istotnym czynnikiem wyboru. Standaryzacja i innowacyjne technologie zastosowane w konstrukcji zapewniają znakomite parametry obróbcze oraz gwarantują maksymalną produktywność i wydajność przy jednoczesnym obniżeniu ceny zakupu i kosztów eksploatacyjnych urządzeń ecoline.

Spotkaniu towarzyszyły także prezentacje i wykłady merytoryczne, które były doskonałym uzupełnieniem pokazów praktycznych. Głównym tematem była fuzja możliwości obrabiarek ecoline i nowości narzędziowych Sandvik Coromant jako produktywnego rozwiązania służącego efektywnemu obniżeniu kosztów produkcji. Goście spotkania mogli się przekonać, że odpowiednie wykorzystanie obrabiarek ecoline i rozwiązań takich, jak np. zwiększenie liczby narzędzi na głowicy tokarskiej wraz z rozwiązaniami firm partnerskich pozwalają na redukcje kosztów produkcji sięgającą nawet ponad 10%.

Spotkanie w Pleszewie odbyło się 6 marca w showroomie DMG MORI SEIKI Polska, a w Szczecinie 13 marca i odbyło się ono w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki.

Powiązane firmy

http://pl.dmgmori.com

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę