Kolejna edycja targowego trio Intec, Zuliefermesse i GrindTec

Kolejna edycja targowego trio Intec, Zuliefermesse, GrindTec Targi Lipskie

W dniach od 11 do 14 marca 2025 roku w Lipsku odbędzie się kolejna edycja trio targowego Intec, Zuliefermesse i GrindTec. Wspólny termin trzech uzupełniających się tematycznie imprez targowych, gwarantuje prezentację w jednym miejscu i czasie pełnej oferty i innowacyjnych technologii z zakresu narzędzi precyzyjnych i przemysłu metalowego i poddostawczego.

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji Intec należą do grona wiodących imprez wystawienniczych dla przemysłu metalowego i maszynowego w Europie. Swoim zakresem tematycznym obejmują m.in. obrabiarki, maszyny i urządzenia, komponenty i podzespoły maszynowe, narzędzia, systemy mocowania, automatyzację produkcji, robotykę, produkcję urządzeń technologicznych służących wytwarzaniu odnawialnych źródeł energii, technikę transportu bliskiego i magazynową, metrologię przemysłową i kontrolę jakości, a także usługi i produkcję kontraktową.

W 2025 roku podczas targów Intec swoją aktualną ofertę zaprezentują wiodący światowi producenci obrabierek i maszyn specjalnych, systemów zautomatyzowanej produkcji oraz innowacyjnych technologii produkcji przemysłowej. Targi Intec stanowią sprawdzone źródło kontaktów i wiedzy dla osób na stanowiskach kierowniczych oraz ekspertów. Impreza ta skupia uwagę na najważniejszych zagadnieniach dla branży, w tym m.in. na tematyce związanej z automatyzacją i robotyzacją produkcji, na transformacji cyfrowej w przemyśle produkcyjnym oraz wyzwaniach zrównoważonego rozwoju w przemyśle. 

W tym samym terminie odbędą się Międzynarodowe Targi Poddostawców: Części, Podzespoły, Moduły, Technologie Zuliefermesse. Targi Z są wiodącym w Europie spotkaniem B2B dla firm poddostawczych niskiego i średniego szczebla oraz dla dostawców usług przemysłowych. W 2025 roku targi Z prezentować będą bogatą ofertę produktów i usług i po raz kolejny stanowić będą istotne miejsce spotkań dla osób decyzyjnych oraz specjalistów z branży budowy maszyn, urządzeń i narzędzi, przemysłu motoryzacyjnego i budowy pojazdów oraz innych gałęzi przemysłu.

Równocześnie z targami Intec i Z odbędzie się już po raz drugi w Lipsku kolejna edycja Międzynarodowych Targów Szlifowania i Ostrzenia Narzędzi GrindTec. Targi GrindTec to istotne branżowe spotkanie dla producentów szlifierek do produkcji i ostrzenia narzędzi, producentów technologii szlifowania i obciągania, dostawców urządzeń peryferyjnych i maszyn, a także dla firm z branży technologii procesowej, oprogramowania oraz badań i rozwoju. 

Targi Z, Intec i GrindTec tworzą wspólnie jedyne w swoim rodzaju trio targowe w Europie, prezentujące kompletny łańcuch wartości dodanej dla branży obróbki metali. Odwiedzający targi mają możliwość znalezienia dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań dla wszystkich etapów produkcji, od planowania, przygotowania produkcji, poprzez procesy produkcyjne, po dystrybucję.

Podczas ostatniej edycji targów, która odbyła się w 2023 roku, w ramach trio targowego Intec, Zuliefermesse i GrindTec zaprezentowało się łącznie 821 wystawców z 29 krajów, natomiast odwiedziło je 19 300 przedstawicieli przemysłu z 49 krajów - to wielki potencjał do nawiązywania nowych, międzynarodowych kontaktów kooperacyjnych i skutecznej promocji na międzynarodowym rynku.

Inspirujący program

Dzięki licznym wydarzeniom targi Intec, Zuliefermesse i GrindTec umożliwiają uzyskanie informacji na temat innowacyjnych technologii i najnowszych rozwiązań dla produkcji, a także nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych. W ramach targów odbędą się sympozja, warsztaty i konferencje, dzięki którym możliwy będzie transfer wiedzy i innowacji pomiędzy światem badań, przemysłu i gospodarki. 

Wsparcie kooperacji

Podczas targów odbywa się Międzynarodowa Giełda Kooperacji CONTACT Business Meetings organizowana w ramach sieci Enterprise European Network. Udział w giełdzie to doskonała szansa na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych w całej Europie. Do grona uczestników należą firmy oferujące nowe technologie i innowacyjne rozwiązania, a także poszukujące potencjalnych partnerów do kooperacji oraz do realizacji wspólnych projektów.

Źródło: Targi Lipskie

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę