Kolejne działania SECO/WARWICK na rynku brazylijskim

Kolejne działania SECO/WARWICK na rynku brazylijskim SECO/WARWICK

Isoflama rozbudowuje hartownię i zamówiła kolejny piec próżniowy Vector, który zostanie wpięty w nadrzędny system produkcji, znaczącą usprawniając cykl i poprawiając logistykę Partnera.

Piec próżniowy Vector

Urządzenie zamówione przez hartownię Isoflama rozwiązuje problem klienta z realizacją planu wdrożenia w swojej produkcji procesów hartowania dużych matryc do pras przemysłu samochodowego. Vector jest wyposażony w wydajny system chłodzenia oraz dużą przestrzeń roboczą z powiększonym udźwigiem belek podporowych wsadu. Umożliwi przeprowadzenie procesów na bardzo dużych i ciężkich matrycach.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

– Isoflama to szczególny Partner, bo jako pierwszy klient z rynku brazylijskiego zaufał SECO/WARWICK. Dziś ma już kilka naszych urządzeń, a kolejne właśnie zostało zamówione. Klientowi zależało na skróceniu czasu obróbki cieplnej. Zastosowaliśmy w tym urządzeniu szereg modyfikacji, które są odpowiedzią na konkretne potrzeby hartowni. Powiększając swój park maszynowy Isoflama będzie mogła skrócić terminy oczekiwania na obróbkę cieplną dla swoich obecnych i przyszłych klientów – skomentował Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy SECO/WARWICK.

Pozycja SECO/WARWICK

SECO/WARWICK jest jednym z liderów rynku pieców próżniowych do obróbki cieplnej metali. Za sprawą flagowego urządzenia – pieca Vector, który pracuje w 70 krajach na całym świecie SECO/WARWICK jest uznawany za specjalistę w tym segmencie urządzeń. Od lat doskonalona konstrukcja pieca sprawia, że jest on dopracowany w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Mnogość opcji, w które można wyposażyć, to urządzenie sprawia, że jest to piec wszechstronny sprawdzający się w hartowniach usługowych wykorzystujących w pracy szereg procesów. Przemyślana konstrukcja Vectora, pozwala na etapie produkcji dokładać i modyfikować opcje, tworząc rozwiązanie wpisujące się w potrzeby Partnerów.

– Również tym razem stworzyliśmy unikatowy piec na bazie standardowego rozwiązania. Zastosowaliśmy wzmocnienie belek podporowych, celem zwiększenia masy obrabianego wsadu o więcej niż 60%. Była to kluczowa modyfikacja, która pozwoli tej brazylijskiej hartowni obrabiać ciężkie i duże matryce dla przemysłu motoryzacyjnego. Urządzenie jest także przygotowane do późniejszego podłączenia pompy dyfuzyjnej. Dzięki temu w przyszłości, gdy pojawi się taka potrzeba, Isoflama bez problemu będzie mogła podłączyć do urządzenia system wysokiej próżni. Dzięki zainstalowaniu falownika obejmującego pełną moc dmuchawy, Partner będzie mógł z kolei lepiej kontrolować procesy hartowania – tłumaczy Łukasz Chwiałkowski, Manager Sprzedaży tego projektu.

Celem personalizacji było uzyskanie urządzenia efektywnego w obróbce cieplnej dedykowanych części, przewidzianych w projekcie inwestycyjnym – hartowania bardzo dużych matryc do dużych pras wykorzystywanych w przemyśle samochodowym.

Kierunek Brazylia

SECO/WARWICK działa na rynku brazylijskim od wielu lat. Największe hartownie usługowe z tego kraju pracują na urządzeniach SECO/WARWICK. W Brazylii, hartownie usługowe szczególnie chętnie wyposażają zakłady w jednokomorowe piece próżniowe Vector.

– Nasz rozwój jest dynamiczny, ale jednocześnie przemyślany. Rozbudowa parku maszynowego w hartowniach usługowych to trudny temat. Zawsze należy rozważyć różne opcje, potrzeby i dostosować zakup do konkretnego projektu inwestycyjnego. W SECO/WARWICK cenię fakt, że pracują tam specjaliści, którzy potrafią na te potrzeby nie tylko odpowiedzieć, ale także przewidzieć różne opcje i zaproponować rozwiązanie, które będzie najbardziej efektywne i przyszłościowe. To nasz kolejny zakup w SECO/WARWICK w ciągu kilkunastu lat i nie sądzę, byśmy się na tym zatrzymali – powiedział Thomas H. Heiliger z Isoflama Industria Comercio Equipamentos LTDA.

Isoflama działa na brazylijskim rynku od 2006 roku. Pierwszym piecem, który pracował w nowoczesnej hali było urządzenie próżniowe z maksymalnym ciśnieniem chłodzenia 12 barów od SECO/WARWICK. W ciągu dziesięciu lat Isoflama rozwijała się, kupując kolejne rozwiązania do obróbki cieplnej metali. Dziś Isoflama posiada pokaźny park maszynowy, który czyni ją jedną z najwydajniejszych i najwszechstronniejszych hartowni w Brazylii.

Źródło: SECO/WARWICK

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2025

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę