Konserwacja online bez przerywania procesu

Konserwacja online bez przerywania procesu Emerson

Emerson prezentuje ARCS serii 141 marki ASCO umożliwiający zapewnienie redundantnego rozwiązania dla różnych zastosowań zaworów awaryjnych, takich jak te, które występują w przemyśle chemicznym, branży energetycznej czy branży oil&gas. ARCS umożliwia izolację indywidualnych zaworów, co pozwala na konserwację online, bez konieczności przerywania procesu.

ARCS ASCO serii 141 przeznaczony jest do stosowania jako komponent w przyrządowych systemach bezpieczeństwa. Wykorzystując zawory elektromagnetyczne: 1oo2, 2oo2 lub 2oo3, w celu zwiększenia  niezawodności obwodu, działa jako redundantne urządzenie wyzwalające ciśnienie pilotowe do sterowania sygnałem do siłownika zaworu procesowego.

ARCS posiada dwa lub cztery elektrycznie uruchamiane zawory elektromagnetyczne, wskaźniki  optyczne i ręcznie sterowany zawór obejściowy lub odcinający. Unikatowa funkcja sterowania pozwala na konserwację zaworów elektromagnetycznych bez konieczności wyłączania zaworu procesowego. W rzeczywistości użycie obejścia serwisowego lub zaworu odcinającego nie jest wymagane do testowania jednostki ARCS - funkcja redukcji przestojów nie jest możliwa w przypadku typowych funkcji obejścia.

System ARCS

Nadto dzięki pojedynczemu numerowi części ARCS ASCO serii 141 posiada kilka udoskonaleń, które  upraszczają specyfikację oraz proces instalacji i obsługi. Dostarczany jako w pełni zintegrowane,  kompleksowe rozwiązanie wykorzystujące zblocze, zamiast pojedynczych zaworów, ARCS jest fabrycznie przetestowany i gotowy do instalacji. Bezpośrednia konstrukcja od zaworu do zaworu    eliminuje połączenia rurowe i złącza pomiędzy zaworami elektromagnetycznymi oraz minimalizuje punkty wystąpienia nieszczelności w celu zwiększenia niezawodności i obniżenia całkowitych kosztów eksploatacji.

Wskaźnik stanu ze sprzężeniem zwrotnym ułatwia konserwację predykcyjną, pozwalając jednocześnie na wykrywanie usterek w sposób online. ARCS zapewnia cyfrowe informacje zwrotne z wejścia (za pośrednictwem wyłączników ciśnieniowych lub opcji czujnika krańcowegp GO Switch firmy Emerson) do sterowni. Co więcej, aby zapewnić jeszcze większą niezawodność operacyjną zawory elektromagnetyczne 3/2 bezpośredniego działania ASCO serii 327 znajdujące się w rozdzielaczu ARCS są certyfikowane zgodnie ze standardami SIL3 (Exida).

Źródło: Emerson

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę