Konserwacja online bez przerywania procesu

Emerson
Reklama
Reklama

Emerson prezentuje ARCS serii 141 marki ASCO umożliwiający zapewnienie redundantnego rozwiązania dla różnych zastosowań zaworów awaryjnych, takich jak te, które występują w przemyśle chemicznym, branży energetycznej czy branży oil&gas. ARCS umożliwia izolację indywidualnych zaworów, co pozwala na konserwację online, bez konieczności przerywania procesu.

ARCS ASCO serii 141 przeznaczony jest do stosowania jako komponent w przyrządowych systemach bezpieczeństwa. Wykorzystując zawory elektromagnetyczne: 1oo2, 2oo2 lub 2oo3, w celu zwiększenia  niezawodności obwodu, działa jako redundantne urządzenie wyzwalające ciśnienie pilotowe do sterowania sygnałem do siłownika zaworu procesowego.

ARCS posiada dwa lub cztery elektrycznie uruchamiane zawory elektromagnetyczne, wskaźniki  optyczne i ręcznie sterowany zawór obejściowy lub odcinający. Unikatowa funkcja sterowania pozwala na konserwację zaworów elektromagnetycznych bez konieczności wyłączania zaworu procesowego. W rzeczywistości użycie obejścia serwisowego lub zaworu odcinającego nie jest wymagane do testowania jednostki ARCS - funkcja redukcji przestojów nie jest możliwa w przypadku typowych funkcji obejścia.

System ARCS

Nadto dzięki pojedynczemu numerowi części ARCS ASCO serii 141 posiada kilka udoskonaleń, które  upraszczają specyfikację oraz proces instalacji i obsługi. Dostarczany jako w pełni zintegrowane,  kompleksowe rozwiązanie wykorzystujące zblocze, zamiast pojedynczych zaworów, ARCS jest fabrycznie przetestowany i gotowy do instalacji. Bezpośrednia konstrukcja od zaworu do zaworu    eliminuje połączenia rurowe i złącza pomiędzy zaworami elektromagnetycznymi oraz minimalizuje punkty wystąpienia nieszczelności w celu zwiększenia niezawodności i obniżenia całkowitych kosztów eksploatacji.

Reklama

Wskaźnik stanu ze sprzężeniem zwrotnym ułatwia konserwację predykcyjną, pozwalając jednocześnie na wykrywanie usterek w sposób online. ARCS zapewnia cyfrowe informacje zwrotne z wejścia (za pośrednictwem wyłączników ciśnieniowych lub opcji czujnika krańcowegp GO Switch firmy Emerson) do sterowni. Co więcej, aby zapewnić jeszcze większą niezawodność operacyjną zawory elektromagnetyczne 3/2 bezpośredniego działania ASCO serii 327 znajdujące się w rozdzielaczu ARCS są certyfikowane zgodnie ze standardami SIL3 (Exida).

Źródło: Emerson

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama