LASYS – targi praktycznych zastosowań

Targi Hanowerskie
Reklama
Reklama

Targi LASYS stały się nieodzownym miejscem spotkań dla producentów, użytkowników i decydentów z branży produkcji przemysłowej. Dowiodła tego piąta edycja Międzynarodowych Targów Rozwiązań Systemowych w Laserowej Obróbce Materiałów w Stuttgarcie, która zakończyła się 7 czerwca br. Dobra i dynamicznie rozwijająca się sytuacja rynkowa znalazła swoje odzwierciedlenie we frekwencji w trakcie trzydniowych targów. Na targi przybyło ponad 6000 odwiedzających (wzrost o 10%) i 181 wystawców z 15 krajów, którzy zaprezentowali lasery, jako wszechstronne narzędzie obróbki do wszystkich zastosowań w produkcji.

Targi LASYS w roku 2016 charakteryzowały się nadzwyczaj wysokim poziomem kompetencji gości targowych, który był nawet wyższy niż w latach poprzednich. Również prelekcje i program ramowy, ściśle nastawione na praktyczne zastosowania, spotkały się z żywym odzewem odwiedzających targi. Należy stwierdzić, że efekty odwiedzenia targów są porównywalne z udziałem w znacznie większych targach specjalistycznych – powiedział Gerhard Hein, prezes grupy roboczej Lasery i systemy laserowe w obróbce materiałowej oraz przewodniczący forum Fotoniki w Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau e.V. (pol. Niemieckie Zrzeszenie Budowy Maszyn i Urządzeń), które jest patronem merytorycznym targów.

Prawie 75% gości targowych było przedstawicielami przemysłu. Przeważali goście z branży budowy maszyn, przemysłu samochodowego i optycznego, ale przybyli również specjaliści z branży produkcji urządzeń i wyposażenia oraz obróbki metalu. W porównaniu z poprzednią edycją targów wzrósł również udział gości z zagranicy z 22% do 27%. Targi odwiedzili goście z 39 krajów świata. Uczestnictwo osób podejmujących decyzje o zakupach na targach LASYS jest od lat na wysokim poziomie i wynosi 78%. Co czwarty z ankietowanych podał, że zamierza zainwestować ponad 200 000 euro. Goście targowi interesowali się przede wszystkim laserowymi systemami do cechowania i oznaczania w produkcji przemysłowej, technologiami łączenia i obróbki powierzchni.

Reklama

Udana koncepcja całościowa
Fakt, że 97% odwiedzających targi LASYS poleciłoby je innym, dowodzi, że nasza koncepcja Lasery w akcji spotkała się z dużym zainteresowaniem – oświadczył Gunnar Mey, kierownik działu przemysłowego Targów Stuttgarckich. Dodał również, że na targach LASYS wystawcy zaprezentowali ogółem 92 maszyny i urządzenia, niektóre po raz pierwszy.
Na przykład firma TRUMPF chciała właśnie na targach LASYS zaprezentować po raz pierwszy swój nowy laser w technologii pikosekundowej TruMicro 2000. – Prezentacje premierowe robimy na świecie właśnie tam, gdzie obecna jest właściwa grupa docelowa – powiedział Klaus Löffler, prezes działu zbytu i serwisu firmy TRUMPF Lasertechnik GmbH. Była to właściwa decyzja, czego dowiódł wielki odzew pośród odwiedzających. Goście targowi byli zainteresowani nie tylko prezentacją TruMicro 2000, ale również nowymi rozwiązaniami TRUMPF-a z zakresu Industrie 4.0, na przykład tzw. Condition Based Services, dzięki którym można przeprowadzać analizę stanu i trendów w ramach sieci produkcyjnej. Klaus Löffler stwierdził: – Dla nas targi LASYS zaliczają się do trzech wiodących targów branży laserowej na świecie.

Po raz pierwszy na tych argach zaprezentowała się również firma FANUC i jej wnioski były również pozytywne. – Odwiedzający targi byli bardzo zainteresowani naszą technologią, a w szczególności naszym nowym laserem z grupy FF i możliwością powiązania go z systemami robotycznymi Fanuca. Targi LASYS przyczyniły się do tego, że mogliśmy na przykład przybliżyć specjalistom od integracji laserów z systemami produkcyjnymi, którzy również zaliczają się do naszej grupy docelowej naszą rozszerzoną paletę produktów – powiedział Michael Kuhn, menedżer laserów na Europę działu technicznego wsparcia zbytu firmy FANUC Europe Corporation.

Powiązane firmy

Reklama

Termin na rok 2018
Następna edycja targów LASYS odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2018 r. i będzie ponownie połączona ze stuttgarcką konferencją Lasertage. Natomiast już we wrześniu 2017 r. odbędzie się impreza „LASYS meets France“. – Już teraz cieszymy się, że w przyszłym roku będziemy mogli powitać targi LASYS na ekspozycji zbiorowej na targach ESPACE LASER w Strasburgu – oświadczyła Monique Caboche, organizatorka imprezy ESPACE LASER, który była obecna na targach LASYS w Stuttgarcie z ekspozycją zbiorową ośmiu partnerskich wystawców.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama