Maszyny Emco wyposażone w układ sterowania Sinumerik One

Maszyny Emco wyposażone w układ sterowania Sinumerik One Emco

Sinumerik One, cyfrowy system sterowania CNC z nowymi funkcjami technologicznymi i przeprojektowanym interfejsem użytkownika, jest już z powodzeniem stosowany w tokarkach i frezarkach Emco. Nowa generacja systemu sterowania zapewnia bezpośredni dostęp do ekosystemu Sinumerik One (95% kompatybilności operacyjnej z Sinumerik 840 D sl) oraz optymalizuje prędkość obróbki, dokładność konturowania i jakość obróbki dzięki innowacyjnym cechom technologicznym.

System CNC Sinumerik One wyróżnia się wydajnymi podzespołami, przeprojektowanym interfejsem użytkownika i licznymi opcjami, które są obecnie dostępne w standardzie. Dzięki rozbudowanym funkcjonalnościom nadaje się do stosowania w szerokim zakresie technologii.

Rozszerzony pakiet opcji, zawarty seryjnie w Sinumerik One, obejmuje następujące funkcjonalności:

  • Wykonywanie programu z pamięci zewnętrznej (EES)
  • Pakiet aktualizacyjny Shopturn/Mill
  • Czytnik CAD dla systemu Sinumerik
  • Cyfrowy asystent procesu Sinumerik & Emconnect

Rozwiązanie Emconnect to część standardowego wyposażenia maszyny. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przełączyć się między aplikacjami Emconnect, a układem sterowania. Co więcej, wszystkie dane istotne dla produkcji mogą być wyświetlane na pełnym ekranie lub w układzie widoku paska bocznego. Nowy system sterowania Sinumerik One został opracowany specjalnie z myślą o inteligentnych procesach produkcyjnych.

Funkcja cyfrowego bliźniaka wykorzystywanego do planowania produkcji jest integralną częścią CNC. Sterowanie wirtualne i fizyczne łączą się i uzupełniają.

Program Run MyVirtual Machine zastępuje Sinutrain:

  • Znaczne skrócenie czasu opracowywania i wprowadzania produktów dzięki strategii «digital first».
  • Udoskonalone możliwości komunikacji sieciowej i transmisji danych
  • Wirtualne przygotowanie rozruchu znacznie skraca rzeczywisty czas uruchomienia
  • Znacząco zwiększona wydajność CNC
  • Znacząco zredukowane czasy nieprodukcyjne i pełna integracja z portalem TIA dzięki wydajnemu sterownikowi PLC SIMATIC S7-1500F

Źródło: Emco

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę