Mata olejowa Mewa Multitex chroni przed niebezpieczną cieczą

Mewa
Reklama
Reklama

Firma Mewa wyprodukowała rozwiązanie w zakresie ochrony przy wycieku olejów i innych niebezpiecznych cieczy – to mata olejowa Multitex. Ma ona zdolność pochłaniania cieczy, a tym samym zapewnia bezpieczeństwo i czystość w hali zakładu i w warsztacie.

Codzienne utrzymanie warsztatu lub zakładu w czystości to prawdziwe wyzwanie. Szczególnie uciążliwe jest usuwanie skapujących z różnych maszyn i ich części wszelkiego rodzaju cieczy, takich jak oleje, emulsje, ługi itp., które zanieczyszczają posadzkę. Tekstylna mata olejowa Multitex ma bardzo wszechstronne zastosowanie, także tam, gdzie jest tak mało miejsca, że nie da się wstawić normalnej wanny olejowej. Mata olejowa waży 600 g, ma wymiary 60 x 90 cm i jest w stanie wchłonąć 2,5 do 3,0 litrów cieczy. Zbierane przy pomocy maty oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, smary i ługi gromadzone są w specjalnym rdzeniu maty. Tym samym jej powierzchnia zawsze pozostaje w dużym stopniu sucha. Układając kilka lub kilkanaście mat olejowych jedna obok drugiej, można skutecznie zabezpieczyć także większe powierzchnie.

Reklama

Zasada Textilsharing firmy Mewa polega na tym, że oferowane są do wynajęcia maty wielokrotnego użytku. Oznacza to, iż zabrudzone maty odbierane są od klienta w ustalonych odstępach czasowych, z zachowaniem przepisów w zakresie ochrony środowiska i usuwania odpadów, następnie są one prane ekologicznie i zgodnie z ustalonym terminem ponownie są dostarczane do klienta. Do bezpiecznego i uporządkowanego przechowywania mat w zakładzie lub w warsztacie Mewa udostępnia specjalnie do tego celu opracowany bezpieczny, szczelny i mobilny pojemnik SaCon. Tym samym świeże i czyste maty są zawsze pod ręką.

Mewa przejmuje całą odpowiedzialność za odpady. Jest to rozwiązanie korzystne finansowo dla zakładów i firm, pozwalające uniknąć wytwarzania niebezpiecznych odpadów, a także problemów związanych z ich usuwaniem. Mata Multitex nie jest odpadem w rozumieniu ustawy o odpadach.

Powiązane firmy

Reklama

Mata olejowa Multitex nadaje się do wielu zastosowań:

• przy wymianie oleju, płynu hamulcowego czy chłodziwa,
• do zbierania wyciekających emulsji i rozpuszczalników,
• jako podkładka ochronna przy demontażu przekładni i silników,
• miejsce do odkładania naoliwionych części maszyn.

Źródło: Mewa

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama