Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

Reklama
Reklama

Targi o ponad 30-letniej tradycji (dawny SIMMEX) organizowane są co 2 lata na terenach i w obiektach największej w Polsce hali wystawienniczo – koncertowej „Spodek”.

"Polska Technika Górnicza S.A., którą tworzą kluczowi producenci maszyn i urządzeń górniczych (Grupa KOPEX, Grupa FAMUR, Grupa GLINIK, Stomil Wolbrom, Carboautomatyka, Damel) jest organizatorem największych w Europie Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „KATOWICE”.Targi o ponad 30-letniej tradycji (dawny SIMMEX) organizowane są co 2 lata na terenach i w obiektach największej w Polsce hali wystawienniczo – koncertowej „Spodek”. W ostatniej edycji targów, w roku 2013, uczestniczyło ponad 400 firm z 19 krajów. Ekspozycję odwiedziło ponad 28 tys. profesjonalistów, w tym wielu Gości Honorowych – władze samorządowe, wielu senatorów, posłów, członków Korpusu Dyplomatycznego i członków delegacji zagranicznych, m.in. z Ukrainy, Wietnamu, Niemiec, Kolumbii, Chile i Wielkiej Brytanii.

Bardzo licznie reprezentowane były kierownictwa kopalń, centrów wydobywczych oraz spółek węglowych.
Oferta prezentowana na targach obejmuje kompleksowe usługi dla górnictwa. Targom towarzyszą międzynarodowe konferencje i sympozja, w których uczestniczą przedstawiciele Komisji Europejskiej, polskiego rządu, Międzynarodowej Agencji Energii, Światowego Kongresu Górniczego i europejskiej nauki.

Najbliższa edycja Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „KATOWICE 2015” odbędzie się w dniach 08 – 11 września 2015 roku. Wymierne efekty – jakie odnieśli Wystawcy przedmiotowych branż – sprawiły, że firmy uczestniczące w targach – zgodnie z europejskimi standardami przygotowania ekspozycji o takiej skali – już od września 2013 przesyłały karty zgłoszenia i wybierały lokalizację stoisk w edycji 2013 r. Zgłosiło się już ponad 400 największych podmiotów i grup producenckich, zajmując około 100% udostępnionej powierzchni wystawienniczej, która przekracza 20 000m²."

Reklama

MM Magazyn Przemysłowy jest patronem wydarzenia.

Źródło: Informacja organizatora

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama