Modyfikacje standardowych elementów pod indywidualne wymagania

Modyfikacje elementów pod indywidualne wymagania Elesa+Ganter

Firma Elesa+Ganter od początku swojego istnienia stale rozszerza liczbę oferowanych standardowych elementów maszyn. Odpowiedzią na potrzeby klientów na całym świecie stały się nowe usługi modyfikowania standardowych produktów pod indywidualne potrzeby odbiorcy. Dzięki temu klient oszczędza swój czas i eliminuje dodatkowe koszty związane z obróbką lub zleceniem jej u podwykonawcy.

Korek z bagnetem GN 109, koło ręczne GN 110, przegub GN 110.1, pokrętło z zabezpieczeniem GN 111.7.

Know-how w sferze produkcji oraz elastyczna, nastawiona na potrzeby klienta organizacja firmy Elesa+Ganter pozwalają na szybkie i jednocześnie efektywne pod względem ostatecznych kosztów spełnianie niestandardowych wymagań. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy jest konieczne opracowanie specjalnych wersji i projektów przy zastosowaniu ogromnej liczby różnych technologii produkcyjnych.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

Przykładem specjalnego wykonania produktu mogą być korki wlewowe z bagnetem z zaznaczonymi poziomami minimum i maksimum. Wcześniej tego typu modyfikacje były po stronie klienta. Obecnie Elesa+Ganter zestandaryzowała tego typu zmianę jako GN 109, która pozwala definiować długość bagnetu wraz z zaznaczonymi poziomami. W ten sposób klient definiuje produkt na etapie produkcji i montażu.

Koła ręczne, korby, dźwignie mogą być mocowane poprzecznie za pomocą kołka lub bocznego wkrętu dociskowego. Mogą być również mocowane na wpust i zabezpieczane osiowo wkrętem. Ze względu na różnorodność sposobów montażu Elesa+Ganter dostarcza elementy o zestandaryzowanych średnicach lub bez otworów montażowych. Przed montażem często klient wykonuje tego typu otwory u siebie lub u podwykonawcy, co generuje dodatkowe koszty związane z obróbką, odbiorem jakości i dodatkową przesyłką. Modyfikacja określona jako GN 110 pozwala na wykonanie precyzyjnych otworów poprzecznych gładkich lub gwintowanych w fabryce Elesa+Ganter.

Kolejna usługa GN 110.1 pozwala modyfikować otwory montażowe w pojedynczych i podwójnych wałach przegubowych. Ta standaryzacja pozwala ustalić kształt otworu montażowego (okrągły lub kwadratowy), płożenie otworu poprzecznego, itp. W prosty i szybki sposób możemy to wykonać w centrali Elesa+Ganter.

GN 111.7 to modyfikacja mająca na celu zabezpieczenie pokręteł zaciskowych przed ich zgubieniem. Zastosowanie GN 111.7 pozwala na rozbudowanie pokrętła o pierścień, łańcuch lub linkę zabezpieczającą. W tym celu w wybranym przez klienta pokrętle jest wykonywany specjalny rowek, w którym jest osadzony pierścień zabezpieczający. Do pierścienia jest zamocowany łańcuch lub linka o zdefiniowanej długości.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę