Nowe wersje zamka zatrzaskowego BMS w ofercie Elesa+Ganter

Nowe wersje zamka zatrzaskowego BMS w ofercie Elesa+Ganter Elesa+Ganter

Do tej pory zamki zatrzaskowe występowały w wersji standardowej BMS oraz BMS.L z dźwignią odciąganą w celu otwarcia drzwi. Nowy produkt może być otwarty tylko przy pomocy klucza sześciokątnego lub o profilu motylkowym, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem. Zwiększono w nim także znacznie siłę potrzebną do wyłamania blokady.

Firma Elesa+Ganter nie tylko wprowadza nowe produkty przeznaczone do stosowania przy zabudowach maszyn i urządzeń, ale również tworzy nowe wersje istniejących już modeli. Dzięki temu oferta wzbogaca się o wersje z nowymi funkcjami dostosowanymi do potrzeb klientów. Nowe zamki BMS podnoszą na wyższy poziom zabezpieczanie klap i drzwi przed przypadkowym otwarciem lub siłową próbą sforsowania bariery – powiedział Filip Granowski, dyrektor zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Powiązane firmy

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

Korpus zamków jest wykonany z technopolimeru na bazie poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Ponadto sprężyna wewnątrz zamka wykonana jest ze stali nierdzewnej. Wszystkie wersje produktów składają się z dwóch części, jedną z nich należy zamontować na ramie, a drugą na drzwiach. Produkt możemy zastosować wszędzie tam, gdzie potrzebujemy sprawnego otwierania lub uchylania i zamykania drzwi lub klapy. Zamki BMS z powodzeniem można zamontować przy drzwiach osłonnych maszyn i urządzeń przemysłowych. Poniżej przykładowe zastosowanie produktu (Rys. 1).

Rys. 1 Przykładowe zastosowanie zamka BMS oraz BMS.L

Rozszerzając asortyment zamków zatrzaskowych serii BMS zostały wprowadzone nowe wersje, a mianowicie w wersji standardowej BMS pojawiło się wykonanie produktu ze zwiększoną siłą potrzebną do otwarcia. Do tej pory było to 100 N, a teraz mamy możliwość wyboru pomiędzy standardową siłą 100 N a zwiększoną siłą otwarcia wynoszącą 250 N.

Oprócz zwiększonej siły potrzebnej do otwarcia w standardowej wersji, pojawiły się również dwa wykonania, które posiadają dodatkowo zamek:

  • Wersja BMS.EH – otwarcie za pomocą uniwersalnego klucza sześciokątnego 8 mm (imbus)
  • Wersja BMS.A – otwarcie za pomocą klucza o profilu dwuskrzydełkowym (klucz dostarczany w zestawie)

Wszystkie wersje zamka BMS zamykają się zatrzaskowo. Jeśli jednak chodzi o otwieranie to BMS oraz BMS.L otwierały się bez użycia dodatkowych narzędzi: w wersji standardowej BMS było to otwieranie zatrzaskowe, a w BMS.L otwieranie za pomocą odciągnięcia specjalnej dźwigni. Inaczej jest we wspomnianych powyżej nowych wersjach BMS.EH oraz BMS.A (Rys. 2), gdzie do otwarcia potrzebujemy klucz sześciokątny lub o profilu dwuskrzydełkowym. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem drzwi lub przed otwarciem drzwi przez nieuprawnione osoby.

Rys. 2 BMS.EH oraz BMS.A

Warto również dodać, że zarówno w wersji BMS.EH oraz BMS.A siła, która jest potrzebna do wyłamania blokady a co za tym idzie zniszczenia zamka to 1200 N. Obie nowe wersje posiadają siłę zamykająca o wartości 30 N. Powyższe wartości wskazują na to, że produkt ten śmiało może być stosowany w maszynach i urządzeniach przemysłowych.

Źródło: Elesa+Ganter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę