Najnowsza seria laserów Fiber Bodor

Najnowsza seria laserów Fiber Bodor Inter-Plast

Jeden z największych producentów chińskich laserów fiber wprowadza na rynek nowość, czyli lasery fiber na silnikach liniowych Maglev. Dzięki zastosowaniu silników liniowych oraz „teorii lewitacji magnetycznej” została zwiększona precyzja, ruch jest stabilniejszy, a konserwacja prostsza. Na dodatek czas przetwarzania uległ skróceniu, a tym samym wydajność poprawiła się.

W serii Dream dodatkowo zostały zastosowane łoże z marmurowego odlewu mineralnego i trawers przesuwny z włókna węglowego. Seria Dream występuje w rozmiarach 3000 x 1500–6100 x 2500. Lasery można skonfigurować, wybierając moc w zakresach 6 kW–40 kW. Źródło to Fiber Max Photonics lub IPG.

Wszystkie lasery wyposażone są w głowicę Precitec oraz sterowanie Beckhoff z wieloma funkcjami przyspieszającymi proces cięcia oraz ułatwiającymi obsługę maszyny.

Źródło: Inter-Plast

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę