Najnowsza seria laserów Fiber Bodor

Najnowsza seria laserów Fiber Bodor Inter-Plast

Jeden z największych producentów chińskich laserów fiber wprowadza na rynek nowość, czyli lasery fiber na silnikach liniowych Maglev. Dzięki zastosowaniu silników liniowych oraz „teorii lewitacji magnetycznej” została zwiększona precyzja, ruch jest stabilniejszy, a konserwacja prostsza. Na dodatek czas przetwarzania uległ skróceniu, a tym samym wydajność poprawiła się.

W serii Dream dodatkowo zostały zastosowane łoże z marmurowego odlewu mineralnego i trawers przesuwny z włókna węglowego. Seria Dream występuje w rozmiarach 3000 x 1500–6100 x 2500. Lasery można skonfigurować, wybierając moc w zakresach 6 kW–40 kW. Źródło to Fiber Max Photonics lub IPG.

Wszystkie lasery wyposażone są w głowicę Precitec oraz sterowanie Beckhoff z wieloma funkcjami przyspieszającymi proces cięcia oraz ułatwiającymi obsługę maszyny.

Źródło: Inter-Plast

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę