Najnowsze rozwiązania w zakresie produkcji narzędzi do cięcia drewna

Rozwiązania w zakresie produkcji narzędzi do cięcia drewna ANCA

W dniach 15-19 maja ANCA zaprezentuje w Hanowerze najnowsze rozwiązania w zakresie maszyn, narzędzi, oprogramowania i symulacji do elastycznej i ekonomicznej produkcji ostrzy, obrotowych narzędzi skrawających i zastosowań PCD

ANCA jest znana z zaopatrywania producentów narzędzi w szeroką paletę rozwiązań, od solidnej produkcji standardowych obrotowych narzędzi skrawających po gamę narzędzi specjalnych, a wszystko z zapewnionym odpowiednim wyposażeniem procesowym i automatyzacją.  Podczas targów LIGNA w Hanowerze goście z całego świata będą mogli przekonać się, co to oznacza w dziedzinie obróbki drewna. Na Stoisku AMCA, A60 w Hali 27 będzie można zobaczyć:

  • Inteligentne, ekonomiczne rozwiązanie typu „dwa w jednym” do ostrzy i obrotowych narzędzi skrawających na maszynach serii FX
  • Hybrydową szlifierkę elektroerozyjną (seria EDG) z wysokowydajnym generatorem elektroiskrowym ze sterowaniem procesem

Wydajne i ekonomiczne rozwiązania do obróbki drewna firmy ANCA są dostosowane do indywidualnych potrzeb tego specjalistycznego rynku. Podczas targów LIGNA będziemy dzielić się tym, w jaki sposób technologia ANCA wspiera producentów narzędzi do obróbki drewna dzięki elastyczności zastosowań – mówi Martin Winterstein, dyrektor generalny ANCA Europe.

Konfiguracja do obróbki drewna FX

Do przystępnych cenowo szlifierek FX firma ANCA opracowała rozwiązanie, które zapewnia większą elastyczność i możliwość bezobsługowej produkcji narzędzi do drewna. Specjalne systemy narzędziowe do maszyn FX5 i FX7 dają możliwość łatwego przezbrojenia zautomatyzowanej produkcji pomiędzy ostrzami profilowymi do obróbki drewna, służącymi do formowania listew przypodłogowych i opasek, a narzędziami z pełnym trzpieniem okrągłym, takimi jak frezy i wiertła stosowane w produkcji mebli i szafek.

Oferowane są dwie opcje mocowania elementu obrabianego: uchwyt ostrzy do ostrzy płaskich lub uchwyt zaciskowy PremierPlus do mocowania narzędzi z okrągłym chwytem. Oba systemy są uruchamiane za pomocą tego samego mechanizmu kołkowego, więc przezbrajanie między tymi dwoma systemami odbywa się w ciągu kilku minut.

ANCA uzupełnia pakiet o zestaw elastycznych i przyjaznych dla użytkownika opcji oprogramowania, które zaspokajają różnorodne potrzeby w zakresie produkcji narzędzi. Oprogramowanie do szlifowania ostrzy obejmuje definiowanie półwyrobów i gotowych profili z importem plików DXF, obróbkę zgrubną w celu szybkiego usunięcia materiału przed przejściem do obróbki końcowej profilu.

Oprogramowanie routera kompresyjnego zapewnia pełną elastyczność programowania sekcji cięcia przeciwbieżnego i współbieżnego, zapewniając prawidłowe nakładanie się dwóch lub więcej rowków. Standardowe pakiety oprogramowania do frezów walcowo-czołowych i wierteł można łatwo dostosować do geometrii narzędzi do cięcia drewna, w tym do frezarek spiralnych i wierteł do cięcia przeciwbieżnego i współbieżnego. Oprogramowanie do profilowania umożliwia również produkcję frezów profilowych z węglików spiekanych.

EDG: Generator ANCA SparX Erosion automatycznie wykrywa stopień PCD

Zalety narzędzi z PCD do obróbki drewna są powszechnie znane: wyższe prędkości posuwu, dłuższa żywotność narzędzia i możliwość ponownego ostrzenia, wysoka jakość krawędzi i powierzchni po stronie przedmiotu obrabianego zapewniają poprawę kosztów i elastyczności.

Maszyna EDG firmy ANCA z nowym generatorem SparX Erosion, inteligentnym sterowaniem adaptacyjnym (IAC) i adaptacyjną kontrolą iskrzenia (ASC) jest przeznaczona do produkcji różnych spiralnych i obrotowych narzędzi skrawających z PCD.

Najnowsze rozwiązania w zakresie produkcji narzędzi do cięcia drewna zdjęcie w treści artykułu

Wszystkie komponenty i technologia procesowa zostały opracowane i są produkowane całkowicie we własnym zakresie w ANCA. EDG zmienia reguły gry dzięki wyjątkowo wysokiemu zakresowi mocy generatora erozyjnego, zapewniającemu obróbkę zgrubną i wykańczającą, IAC zwiększającemu prędkość erozji i wykończeniu powierzchni poprzez kontrolowanie szczeliny erozyjnej oraz ASC optymalizującemu poziom energii każdej iskry w celu uzyskania mocniejszych krawędzi skrawających.

Skrócenie czasu cyklu o 30-50% w stosunku do porównywalnych maszyn oraz niespotykana jakość powierzchni do Ra < 0,1 µm i Rz < 0,5 µm są wynikiem szeroko zakrojonych prac rozwojowych w ANCA. Podczas demonstracji EDG na targach LIGNA zaprezentowana zostanie obróbka zoptymalizowana za pomocą noża wielopłytkowego.

Źródło: ANCA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę