Najnowsze technologie gratowania podczas targów DeburringExpo

fairXperts

Dokładne wykończenie detali, bez względu na branżę, stanowi bardzo często o jakości finalnego produktu. Podczas targów Deburring Expo, które odbędą się w dniach 8-10 października 2019 r. w Karlsruhe, będzie można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniam i trendami z zakresu technologii gratowania, czyli usuwania zadziorów i precyzyjnego wykańczania powierzchni.

Jakość komponentów jest określana w coraz większym stopniu przez brak tzw. zadziorów oraz zależna jest od poziomu wykończenia powierzchni. Wykonywanie takich czynności jak gratowanie, zaokrąglanie i precyzyjne wykańczanie powierzchni staje się zatem coraz bardziej decydującym czynnikiem konkurencyjnym. – Wynika to między innymi z faktu, że w przeciwieństwie do wcześniejszych strategii przedsiębiorstwa produkcyjne zajmują się obecnie tymi zadaniami i szukają odpowiednich rozwiązań już w fazie rozwoju produktu – mówi Hartmut Herdin, dyrektor zarządzający fairXperts&KG i promotor targów DeburringEXPO.

Organizatorzy Targów Technologii Usuwania Zadziorów i Precyzyjnego Wykończenia Powierzchni (Trade Fair for Deburring Technology and Precision Surface Finishing) stworzyli unikalną na skalę światową platformę informacyjną i komunikacyjną, która umożliwia ukierunkowane i skuteczne porównywanie różnych technologii i poziomów wydajności w określonych ramach. Pod koniec czerwca 2019 r. już 155 wystawców z dwunastu krajów, w tym prawie wszyscy liderzy rynkowi, potwierdziło już swój udział na 3. edycji targów DeburringEXPO, które odbędą się w Karlsruhe Exhibition Centre od 8 do 10 października 2019 r.

Podczas targów, które nie mają obecnie żadnej bezpośredniej konkurencji wśród innych imprez branżowych, zaprezentowane zostaną różne technologie gratowania, w tym m.in. pierwsze na świecie innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na skuteczne gratowanie i czyszczenie komponentów w jednym procesie, technologie produkcyjne, które pozwalają na wytworzenie komponentów całkowicie bez zadziorów, a także rozwiązania do automatyzacji i digitalizacji procesów gratowania i wykańczania powierzchni.

Podczas targów odbędzie się także dwujęzyczne (niemiecko-angielskie) forum ekspertów nt. know-how i wiedzy jako wartości dodanej, które będzie niezwykle cennym źródłem wiedzy. Tematyka spotkań będzie obejmować podstawy, różne metody podejścia do optymalizacji procesów produkcyjnych, a także najlepsze praktyki oraz bieżące trendy. Praktyczne przykłady i rozwiązania porównawcze umożliwiają zbieranie pomysłów i inspiracji do optymalizacji własnych procesów. Uczestnictwo w targach dla zwiedzających jest bezpłatne.

Źródło: Deburring Expo

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę