Norelem wprowadza na rynek nową gamę siłowników pneumatycznych

Norelem
Reklama
Reklama

Firma norelem, specjalizująca się w branży standardowych komponentów maszyn, wprowadza na rynek nową gamę siłowników pneumatycznych do szerokiego zakresu zastosowań w środowisku przemysłowym i w aplikacjach wykorzystujących sprężone powietrze. Asortyment obejmuje standardowe, kompaktowe i okrągłe siłowniki, które zapewniają łatwą instalację i integrację z maszynami.

Nowa seria zawiera kompaktowy siłownik DIN ISO 21287, który został wyposażony w czujnik położenia dla wyłączników zbliżeniowych i zapewnia obustronne, elastyczne tłumienie drgań, umożliwiające powrót siłownika do pierwotnego kształtu po zaabsorbowaniu wstrząsów lub wibracji.

Reklama

Nowa seria siłowników pneumatycznych stanowi idealne rozwiązanie dla inżynierów, ponieważ można je instalować bez elementów mocujących/złącznych, skracając w ten sposób czas przestojów i prac utrzymaniowych. Firma norelem zawsze szuka takich sposobów projektowania i oferowani, które ułatwiają pracę inżynierom – podkreśla Marcus Schneck, CEO norelem.

W ofercie pojawia się również siłownik zgodny z DIN ISO 15552, podkreślający zalety zrównoważonej konstrukcji. Firma norelem zawsze koncentrowała się na dostarczaniu produktów zapewniających zrównoważone użytkowanie, czego przykładem jest nowy siłownik, pozwalający podczas produkcji zaoszczędzić 20% materiału dzięki wykonaniu rury z aluminium anodowanego.

Rozbudowany asortyment obejmuje również siłownik DIN ISO 6432. Ten okrągły siłownik, wykonany ze stali nierdzewnej, zapewnia odporność na korozję w różnych warunkach produkcyjnych. Można go użytkować w zakresie temperatur od -20°C do +80°C, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla środowisk fabrycznych podatnych na wahania temperatur.

Powiązane firmy

Reklama

Firma norelem oferuje trzy typy siłowników standardu DIN-ISO o różnych długościach skoku i średnicach trzpienia. Standardowy siłownik DIN ISO 15552 jest dostępny z trzpieniami o średnicach od 32 do 80 mm i długościach skoku od 25 do 250 mm.

Siłownik kompaktowy DIN ISO 21287 jest dostępny w wersjach z gwintem zewnętrznym lub wewnętrznym oraz o średnicy tłoka od 20 do 40 mm i długości skoku od 10 do 50 mm, natomiast siłownik okrągły DIN ISO 6432 posiada średnicę tłoka od 10 do 25 mm i długość skoku od 10 do 200 mm.

Źródło: norelem

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama