Nowa platforma Honeywell wzmocni cyberbezpieczeństwo

Honeywell
Reklama
Reklama

Honeywell zaprezentował nową platformę software’ową, która ma upraszczać, poprawiać i skalować cyberbezpieczeństwo w dużych firmach dysponujących infrastrukturą o charakterze krytycznym.

Honeywell Forge Cybersecurity Platform może poprawić cyberbezpieczeństwo w jednym zakładzie lub w całym przedsiębiorstwie poprzez zwiększenie widoczności luk i zagrożeń, ograniczenie ryzyka i ogólne podniesienie wydajności zarządzania bezpieczeństwem cybernetycznym. Platforma należy do pakietu produktów i usług Honeywell Forge for Cybersecurity opracowanych pod kątem poprawy cyberbezpieczeństwa w środowiskach przemysłowych.

Reklama

Nowa platforma zabezpiecza transfer danych między jednostkami i wykorzystuje dane operacyjne do wzmocnienia bezpieczeństwa punktów końcowych i sieci, zgodnie z najwyższymi standardami. Umożliwia również skalowalność, która skuteczniej rozwiązuje problemy związane z cyberbezpieczeństwem w środowiskach OT i IIoT. – Honeywell Forge for Cybersecurity to duży krok naprzód w ogólnej strategii firmy w zakresie cyberbezpieczeństwa. Zunifikowany pakiet aplikacji, usług i produktów może spełnić szereg wymagań bezpieczeństwa internetowego użytkowników końcowych, począwszy od identyfikacji i monitorowania zasobów oraz bezpiecznego zdalnego dostępu, a skończywszy na usługach, nad którymi mamy całkowitą kontrolę. Honeywell Forge Cybersecurity Platform opiera się na powszechnym podejściu do cyberbezpieczeństwa na poziomie OT, w którym uwzględnia się zależność produkcji od internetu rzeczy, monitoruje maszyny wirtualne, zapory sieciowe i szereg innych zasobów w środowisku przemysłowym – mówi Larry O'Brien, wiceprezes ds. badań w ARC Advisory Group.

Platforma wykorzystująca technologię wdrożoną już w kilku tysiącach zakładów podnosi cyberbezpieczeństwo, oddając klientom do dyspozycji narzędzia niezbędne do usprawnienia czynności w tym zakresie i zarządzania zasobami na jednym pulpicie. Oprócz możliwości obsługi wielu jednostek i systemów różnych dostawców nowe rozwiązanie zapewnia większą wydajność i niższy całkowity koszt w skali całej firmy, niezależnie od wdrożonego systemu kontroli.

Reklama

– Klienci mają teraz większy wybór w zakresie poprawy cyberbezpieczeństwa przemysłowego w całym przedsiębiorstwie z jednoczesną synergią IT-OT i transformacją cyfrową. Oprócz podniesienia wydajności firmy mogą również obniżyć koszty zapewnienia bezpieczeństwa. Honeywell Forge Cybersecurity Platform oferuje wiele sprawdzonych w branży przemysłowej możliwości monitorowanych na jednym panelu kontrolnym, dzięki czemu upraszcza zarządzanie cyberbezpieczeństwem i lepiej chroni ludzi, procesy i zasoby przed coraz nowszymi zagrożeniami cybernetycznymi – mówi Jeff Zindel, wiceprezes i dyrektor generalny Honeywell Connected Enterprise, Cybersecurity.

Platforma jest dostępna w trzech skalowalnych wariantach: Enterprise Core, Enterprise Premium i Site Offering, które pozwalają na indywidualne dostosowanie do potrzeb w zakresie cyberbezpieczeństwa i budżetu. Klienci, którzy nie posiadają specjalistycznej wiedzy lub zasobów w zakresie cyberbezpieczeństwa i obsługi platformy, a chcieliby otrzymać jak największy zwrot z inwestycji, mogą skorzystać z usługi Managed Security Services Honeywell, w której otrzymają pomoc w zakresie wdrożenia i obsługi systemu. We współpracy ze specjalistami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa przemysłowego z całego świata Honeywell zapewnia usługi konsultacyjne dotyczące cyberbezpieczeństwa, które pozwolą jeszcze lepiej poznać Honeywell Forge Cybersecurity Platform i przyczynią się do dalszego wzmacniania obrony przed cyberatakami.

Źródło: Honeywell

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama