Nowatorska i ekologiczna ciecz obróbcza

Nowatorska i ekologiczna ciecz obróbcza Adobe Stock - Kadray

Lubrinnova, reprezentująca innowacyjność i wizjonerskie podejście grupy APG, na co dzień kieruje swoją energię w kształtowanie i wprowadzanie na rynek nowatorskich produktów oraz rozwiązań dla branży ekologicznych cieczy obróbczych. Zlokalizowana w Inveruno, zaledwie 15 km od strategicznie położonego węzła Marcallo-Mesero oraz lotniska Malpensa, firma ta działa na terenie o powierzchni 160 000 m², gdzie powstaje nowa ekologiczna strefa przemysłowa APG.

Jako lider w dziedzinie ekologicznych cieczy obróbczych Lubrinnova nieustannie poszerza horyzonty badań i  innowacji, przekraczając ustalone normy, żeby oferować rozwiązania zrównoważone, spełniające przyszłe potrzeby branży.

Od założenia w 2020 r. przez zespół zdeterminowanych inżynierów i chemików, którzy podjęli wyzwanie transformacji przemysłu, Lubrinnova znacząco poszerzyła swoje portfolio produktów i usług, budując strategiczne partnerstwa na całym świecie. To głębokie przekonanie o sile współpracy i tworzenia trwałych relacji z partnerami oraz klientami jest kluczowe dla naszej filozofii.

Nowatorska i ekologiczna ciecz obróbcza zdjęcie w treści artykułu

Olej do obróbki ALTERGRINDING E oparty jest na bezbarwnych, syntetycznych estrach pochodzenia roślinnego, odpowiednich do operacji, w których czystość obrabianego przedmiotu i maszyny jest niezbędnym warunkiem. Jego specjalna formuła została opracowana do ostrzenia narzędzi z węglików spiekanych i stali HSS. W procesie tym ważne jest unikanie wypłukiwania kobaltu, żeby zachować czystość maszyny i zdrowie operatora. 

Produkt ten jest idealny do szlifowania materiałów żelaznych i stali nierdzewnych lub lekkich operacji cięcia. ALTERGRINDING E może być stosowany ze wszystkimi popularnymi typami ściernic, w szczególności ze ściernicami CBN w przypadku szlifowania wykańczającego i szlifowania kół zębatych.

ALTERGRINDING E jest również odpowiedni do obróbki żółtych metali.

Jego niski poziom lepkości w połączeniu z  „tajnym” składnikiem opracowanym w naszych laboratoriach sprzyja dekantacji pyłu lub wiórów metalowych, ułatwiając ich filtrację i pozostawiając maszynę czystą przez cały czas użytkowania. Pomimo niskiej lepkości ma wysoką temperaturę zapłonu, co pozwala na jego bezpieczne stosowanie przy niskim zużyciu poprzez małe odparowanie lub rozpylanie.

Ciecz ta została ZAPROJEKTOWANA EKOLOGICZNIE i dlatego może pochodzić z łańcucha regeneracji, do którego może być następnie przypisana podczas wycofywania z eksploatacji, przyczyniając się w ten sposób do zmniejszenia emisji CO2 i zmniejszając zużycie nieodnawialnych substancji.

Certyfikat ISO 9001:2015, ważność 25.01.2025.

Miło nam poinformować, że ALTERGRINDING E zdobył złoty medal Targów ITM INDUSTRY EUROPE 2024!

Nowatorska i ekologiczna ciecz obróbcza zdjęcie w treści artykułu

Artykuł sponsorowany SYNTACO