Nowe 3-osiowe centrum obróbkowe do wymagających zadań

Nowe 3-osiowe centrum obróbkowe do wymagających zadań HURCO

Do trudnych zadań wymagających wysokiej wydajności obróbki skrawaniem firma HURCO zaprojektowała 3-osiowe centrum obróbkowe „VMX 50 Di”. Bazując na sukcesie mniejszych 3-osiowych modeli firmy, nowa wersja „VMX 50i” została zaprojektowana jako podstawa. Ma ona odpowiednie wyposażenie, umożliwiające skrawanie aluminium oraz wykonywanie filigranowych konturów dla większych części.

Główną różnicą w stosunku do dotychczasowej serii jest przede wszystkim znacznie szybsze wrzeciono, które jest jeszcze bardziej dynamiczne podczas rozruchu i hamowania. Przy maksymalnej prędkości obrotowej 15 000 obr./min zapewnia ono moc do 22 kW i moment obrotowy do 140 Nm. 

Grupą docelową dla VMX 50 Di są producenci kontraktowi w sektorze pojedynczych części i małych serii, którzy zazwyczaj do swoich procesów obróbczych wymagają wyższych prędkości. Obrabiarka VMX 50 Di jest przeznaczone zarówno do skrawania aluminium, jak i do obróbki małych części oraz do wykonywania filigranowych konturów na większych elementach. W tym przypadku narzędzi o małych średnicach można używać w sposób szczególnie efektywny, najlepiej przy dużych prędkościach. 

Nasi klienci stosują najczęściej narzędzia ze stożkiem niesamohamownym uchwytu SK 40 i SK 50. W sektorze zleceń łączonych modelowy jest natomiast uchwyt SK 40. VMX 50 Di, będąc standardowo wyposażone w ten uchwyt, sprawdza się tu więc idealnie – powiedział Sebastian Herr, kierownik działu techniki zastosowań HURCO.

Źródło: HURCO

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę