Nowe 5-osiowe centrum obróbcze F 6000 firmy Heller na targach EMO

Nowe centrum obróbcze F 6000 firmy Heller na targach EMO Heller

Podczas targów EMO 2023 firma Heller po raz pierwszy zaprezentuje odwiedzającym międzynarodowe targi nową generację centrum obróbczego F 6000. 5-osiowa maszyna z kinematyką głowicy została zaprojektowana od podstaw z myślą o elastycznej produkcji seryjnej. Podobnie jak wszystkie maszyny Heller, wyznacza ona standardy wydajności i precyzji cięcia. Inne zalety to swobodne opadanie wiórów, krótkie czasy bezczynności, optymalne możliwości automatyzacji i kompatybilność z seriami H i FP dla szerokiej gamy obrabianych przedmiotów. F 6000 wyróżnia się również najwyższej klasy wyposażeniem i możliwościami rozbudowy o technologie takie jak frezowanie, toczenie interpolacyjne czy power skiving. Zespół kierowany przez szefa działu rozwoju firmy Heller, dr Manuela Gersta, bacznie przyglądał się tym tematom, a także konsekwentnej standaryzacji i wykorzystaniu kluczowych komponentów "Made by Heller".

Najważniejsze cechy nowej generacji obejmują całkowicie przeprojektowane głowice obrotowe i nowe zintegrowane wrzeciona silnikowe opracowane specjalnie przez firmę Heller. Jednostki wrzecionowe zapewniają najwyższy poziom precyzji, dynamiki i wydajności skrawania dla obróbki 5-osiowej.

W przypadku połączonych operacji frezowania i toczenia, maszyna jest wyposażona w opcjonalną funkcję Mill-Turn, w której kluczową rolę odgrywa stół obrotowy DDT (Direct Drive Turning) o wysokim momencie obrotowym. Zgodnie z trendem w kierunku kompletnej obróbki, eliminuje to potrzebę ponownego mocowania na oddzielnych tokarkach. Rezultatem jest zwiększona dokładność obrabianego przedmiotu i znacznie skrócony czas cyklu, szczególnie w przypadku produktów seryjnych. Zmieniacz palet jest standardowo dołączony jako pierwszy poziom automatyzacji. Nowa opcja "Automation ready" umożliwia łatwą integrację obrotowego magazynu palet Heller (RSP) i standardowych rozwiązań magazynu liniowego Heller w późniejszym terminie.

Aby zapewnić maksymalizację wszystkich powyższych korzyści w codziennej produkcji, inżynierowie projektowi firmy Heller skupili się na przejrzystej i łatwej obsłudze, a także dobrej dostępności do wszystkich obszarów roboczych. Nowe sterowanie Siemens SINUMERIK ONE montowane w standardzie oraz wygodna jednostka sterująca w formie panelu z 24-calowym ekranem dotykowym ułatwiają obsługę. Jednocześnie zwiększony dostęp do obszaru roboczego i opcjonalny nowy SETUP-Assist ułatwiają konfigurację procesów na maszynie.

Sercem prezentacji firmy Heller na targach EMO w Hanowerze będzie 360° Performance - całościowe spojrzenie na wymagania nowoczesnej produkcji. Aby to osiągnąć, Heller koncentruje się na pięciu obszarach rozwiązań. Oprócz F 6000, Heller zaprezentuje na targach EMO produkty do cyfryzacji produkcji, kompleksowy zakres usług, a także innowacyjne procesy produkcyjne i technologie do kompletnej obróbki na jednej maszynie.

Źródło: Heller

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę