Premiera maszyn Okuma na targach EMO Hannover

Premiera maszyn Okuma na targach EMO Hannover Okuma

Okuma Europe zaprezentuje podczas EMO Hannover imponującą gamę nowych maszyn i technologii. Znany na całym świecie producent obrabiarek CNC obchodzi w tym roku dwie rocznice: 125. rocznicę powstania Okuma Corporation i 60. urodziny inteligentnego sterowania maszyną CNC OSP. Kilka europejskich premier, trzy światowe premiery, pionierskie rozwiązania automatyzacji i nowy OSP-P500 stanowią dodatkowe atrakcje na stoisku B36 w hali 15.

OSP-P500: Najnowsza edycja sprawdzonego systemu sterowania maszynami

Nowa, innowacyjna wersja sterowania maszyną OSP jest jedną z przełomowych atrakcji, które Okuma zaprezentuje na żywo na targach EMO w Hanowerze po raz pierwszy w Europie. Rozwój OSP-P500 koncentruje się na wymaganiach klientów i zapewnia maksymalną precyzję, kompleksowe funkcje cyberbezpieczeństwa, krótsze czasy przetwarzania i większą efektywność energetyczną. Kilku mistrzów NC pozwala odwiedzającym targi przetestować nowe sterowanie CNC i jego łatwość obsługi bezpośrednio na stoisku wystawienniczym.

Bogate portfolio maszyn, w tym światowe premiery

Oprócz tego publiczność targowa może spodziewać się szerokiego portfolio obrabiarek. 

Cieszymy się, że możemy wspierać firmy w skutecznym pokonywaniu wyzwań produkcyjnych przy użyciu naszych najnowocześniejszych, kompletnych rozwiązań. Na targach EMO w Hanowerze wprowadzamy kilka oszałamiających innowacji w dziedzinie automatyzacji i zielonych technologii. Ponadto z niecierpliwością czekamy na prezentację nie jednej, ale trzech światowych premier – mówi Norbert Teeuwen, dyrektor zarządzający Okuma Europe. 

Obejmują one poziome centrum obróbcze MB-5000HII z szybką automatyzacją, które charakteryzuje się wyższą produktywnością i nową konstrukcją maszyny. Wielozadaniowa maszyna MULTUS B300II i tokarka LB3000 EX III również zostaną zaprezentowane po raz pierwszy na targach EMO w Hanowerze. Wszystkie trzy maszyny są wyposażone w nowe sterowanie OSP-P500 i nowy design.

Odwiedzający targi będą mogli również podziwiać trzy europejskie premiery, w tym na przykład 5-osiowe centrum obróbcze GENOS M560V-5AX. Wszystkie maszyny będzie można wypróbować bezpośrednio podczas różnych demonstracji i ekscytujących sesji obróbki na żywo, podczas których będzie można zobaczyć zalety i możliwości nowej konstrukcji maszyn. Wiele własnych rozwiązań automatyzacji jest również częścią prezentowanych maszyn, a także duża liczba systemów od długoletnich i dobrze znanych partnerów w dziedzinie automatyzacji. Te kompleksowe rozwiązania wspierają firmy w znacznym zwiększeniu wydajności, produktywności i wykorzystania mocy produkcyjnych ich maszyn.

Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem

Ponadto odwiedzający będą mieli okazję uzyskać szczegółowy wgląd w portfolio Okuma w ramach ekskluzywnej wycieczki z przewodnikiem: producent obrabiarek CNC jest częścią tegorocznych wycieczek "Produktywność spotyka się z automatyzacją" i "Inteligentna produkcja dzięki cyfryzacji", które odbywają się kilka razy dziennie w małych grupach prowadzonych przez doświadczonych przewodników.

Źródło: Okuma

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę