Elastyczna konfiguracja i automatyzacja – Roemheld na targach EMO

Konfiguracja i automatyzacja – Roemheld na targach EMO Roemheld

W prezentacjach na stoisku firmy Roemheld zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania z obszaru automatyki i Przemysłu 4.0, wykorzystujące różne elementy mocujące, które są wyposażone w rozbudowaną technologię czujników. Nowy kanał mediów elektrycznych obsługuje kompleksową cyfryzację i komunikację urządzeń mocujących również w tych zastosowaniach.

Roemheld zaprezentuje również rozwiązania do automatyzacji produkcji palet i elementów, które nawet małe i średnie firmy mogą produkować bezzałogowo, wydajnie i elastycznie od wielkości partii 1.

Koncentryczne imadło maszynowe HILMA.UC 125 będzie świętować swoją targową premierę. Umożliwia ono szybsze przezbrajanie dla różnych przedmiotów obrabianych, dzięki czemu do szerokiego zakresu zadań mocowania potrzebna jest mniejsza liczba urządzeń mocujących. Odwiedzający stoisko zobaczą również całkowicie przeprojektowane imadła maszynowe z linii produktów HILMA.NC.

Roemheld zaprezentuje wszystkie swoje najnowsze innowacje z szerokiej gamy produktów do technologii mocowania, a także różne niestandardowe rozwiązania mocujące na targach EMO od 18 do 23 września w Hanowerze w Niemczech, na stoisku E54 w hali 4.

Niewielki elektromechaniczny zacisk wahadłowy

Roemheld zaprezentuje kompaktową wersję swojego uznanego elektrycznego zacisku wahadłowego przeznaczonego do małych przestrzeni montażowych. Jest to jedyny elektromechaniczny zacisk wahadłowy dostępny do tej pory na rynku. Osiowa siła ciągnąca tego niewielkiego urządzenia wynosi 2,7 kN przy skoku zacisku 13 mm. Skok osiowy wynoszący zaledwie 3 mm jest wymagany do obrócenia opaski o 180°.

Sprężyny Belleville ułatwiają mechaniczne ponowne zaciskanie, dzięki czemu zawsze uzyskuje się precyzyjne mocowanie. Różne funkcje i elementy sterujące funkcjami również przyczyniają się do wysokiej niezawodności procesu. Bezpieczna praca jest zapewniona dzięki samoblokującemu się napędowi wrzeciona. Siła mocowania jest utrzymywana nawet po odłączeniu zasilania. W przypadku automatyzacji wszystkie polecenia i informacje mogą być przesyłane bezprzewodowo za pośrednictwem opcjonalnego połączenia IO-Link.

Oszczędność miejsca dzięki zintegrowanemu monitorowaniu pozycji zacisków wahliwych

Modele z wypróbowanej i przetestowanej serii hydraulicznych zacisków wahadłowych dla ciśnień roboczych 70 bar i 120 bar są również kompaktowe. Zachowując ten sam rozmiar, są one teraz dostępne ze zintegrowanym pneumatycznym monitorowaniem położenia, co pozwala użytkownikom zaoszczędzić miejsce w porównaniu z wcześniej oferowanym monitorowaniem położenia. Elementy dwustronnego działania z górnym kołnierzem są dostępne w czterech rozmiarach. Dzięki kompaktowej konstrukcji są one częściowo wpuszczane i osiągają wysoce skuteczne siły mocowania do 13,3 kN nawet przy ciśnieniu roboczym 70 bar.

Technologia mocowania gotowa na Przemysł 4.0

Na swoim stoisku Roemheld pokaże, w jaki sposób technologia mocowania spełnia obecne i przyszłe wymagania aplikacji Przemysłu 4.0. Demonstracja obejmie różne elementy mocujące, takie jak zaciski zawiasowe, zaciski wahadłowe i zaciski otworowe, wyposażone w rozbudowaną technologię czujników do zastosowań Przemysłu 4.0.

Dla wszystkich elementów wyświetlacz pokazuje odpowiednią pozycję skoku, siłę i ciśnienie mocowania. Zintegrowane czujniki siły, skoku i ciśnienia mierzą wartości w czasie rzeczywistym i udostępniają dane. Inne czujniki do monitorowania skoku i ciśnienia oraz do sprawdzania pozycji skoku są również zintegrowane z różnymi komponentami.

Technologia czujników oferuje obszerne informacje na temat przedmiotów obrabianych i osprzętu mocowanego do obróbki. Z jednej strony zapewnia to, że komponent jest prawidłowo i bezpiecznie zamocowany w procesie produkcyjnym. W przypadku wykrycia błędów, można je usunąć przed obróbką. Z drugiej strony, jakość obrabianych elementów może być stale monitorowana i płynnie dokumentowana podczas obróbki.

Nowy kanał mediów elektrycznych do kompleksowej cyfryzacji

Kanał mediów dla sygnałów elektrycznych, szczególnie do użytku w centrach obróbczych CNC, będzie nowością na targach. Kanał medialny był wcześniej dostępny tylko dla oleju i sprężonego powietrza. Ta nowa innowacja umożliwia kompleksową cyfryzację i komunikację wszystkich urządzeń mocujących. Kanał mediów elektrycznych jest wykorzystywany w modułowym systemie czujników STARK.intelligence, który można wykorzystać do rozbudowy różnych systemów mocowania z punktem zerowym do pracy cyfrowej.

Systemy mocowania z punktem zerowym podłączone do STARK.intelligence mierzą ścieżki, pozycje, temperatury i ciśnienia w czasie rzeczywistym, tworząc obraz stanu urządzenia mocującego. Co więcej, informacje te mogą być bezpośrednio zintegrowane z procesem obróbki poprzez interfejs IO-Link i wykorzystane do automatyzacji.

Wydajna automatyzacja produkcji od wielkości partii 1

Dzięki komórce automatyzacji Roemheld oferuje różne opcje bezzałogowej, wydajnej i elastycznej produkcji małych ilości i wielu różnych komponentów.

Jako alternatywne rozwiązania, hydrauliczne imadło maszynowe dwustronnego działania HILMA.ASH, elektryczne HILMA.ASE i mechaniczne HILMA.MCP zostaną pokazane w akcji obok siebie, aby podkreślić, w jaki sposób gama produktów Roemheld oferuje odpowiednie rozwiązania automatyzacji dla każdego zastosowania i dla różnych dostępności mediów. Ciągłe monitorowanie stanu, bezkompromisowa dostępność i wysoka zmienność stanowią podstawę udanej produkcji bezzałogowej.

Uniwersalne i elastyczne: nowe modułowe imadło maszynowe HILMA.UC 125

Nowe koncentryczne imadło maszynowe HILMA.UC 125 to wysoce zmienne urządzenie mocujące do różnych zadań mocowania, które użytkownicy mogą szybciej zmieniać dla różnych przedmiotów obrabianych.

HILMA.UC

Szerokość mocowania można zwiększyć do 600 mm w zaledwie kilku krokach. W standardowej linii produktów oferowane są różne szczęki mocujące do półfabrykatów i gotowych części, a także elementów sześciennych i okrągłych. Oznacza to, że w przypadku zmiany wymagań produkcyjnych, dalsze inwestycje w nowe urządzenia mocujące nie są wymagane. Nową rodzinę produktów można doskonale połączyć z istniejącymi systemami mocowania z punktem zerowym, aby jeszcze bardziej zwiększyć elastyczność.

Modułowe, wszechstronne urządzenie do obróbki od 3- do 5-osiowej zdobywa również wysokie noty dzięki specjalnej mechanice mocowania, która zapobiega przesuwaniu się zacisku i podnoszeniu przedmiotu obrabianego.

Całkowicie przeprojektowane imadła maszynowe HILMA.NC

Popularna seria modułowych imadeł maszynowych HILMA.NC zostanie zaprezentowana na targach EMO w całkowicie przeprojektowanej wersji. Urządzenia mocujące, które są stosowane głównie w pionowych centrach obróbczych, są dostępne w dwóch wersjach dla różnych strategii obróbki i stopni automatyzacji: jako HILMA.NC, w którym siła mocowania jest przykładana ręcznie za pomocą korby, lub jako napędzany hydraulicznie HILMA.NCH. W zależności od modelu, wersja mechaniczna ma siłę mocowania do 50 kN i maksymalnie 63 kN z napędem hydraulicznym.

HILMA.NC

Dzięki modułowej konstrukcji, szerokiej gamie akcesoriów oraz różnym opcjom pozycjonowania i montażu, imadła maszynowe HILMA.NC można optymalnie dostosować do różnych zadań obróbczych, maszyn i środowisk. Dostępne są szczęki o szerokości 100, 125 i 160 mm, każda z pięcioma standardowymi długościami całkowitymi od 380 do 1200 milimetrów.

Źródło: Roemheld

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę