Nowe technologie produkcji – Hermle na targach EMO 2023

Nowe technologie produkcji – Hermle na targach EMO 2023 Hermle

Dzięki swoim centrom obróbczym High-Performance-Line i Performance-Line firma Hermle od lat jest punktem odniesienia w wielu różnych branżach, które wymagają precyzyjnych, wysokiej jakości i długotrwałych maszyn. Niedobór wykwalifikowanych pracowników, a także presja ekonomiczna na stosowanie zautomatyzowanych systemów stale rośnie w ostatnich latach. Na przykład firma Hermle założyła na wczesnym etapie własną spółkę zależną zajmującą się automatyzacją, Hermle Systemtechnik. Przy udziale automatyzacji, który od tego czasu wzrósł do ponad 50%, była to bardzo przyszłościowa decyzja, która dziś bardziej niż się opłaca. Dlatego też na targach EMO firma skupi się również na obszarze automatyzacji i cyfryzacji. Zaprezentowane zostaną trzy różne podejścia, zarówno do szerokiej gamy części, jak i do niezawodnej i ekonomicznej produkcji wysokiej jakości komponentów.

Hermle poświęca cały obszar tematyczny rozwojowi technologii. Specjaliści odpowiedzą na pytania użytkowników dotyczące nowych technologii produkcji, cykli frezowania i toczenia, komponentów cyfrowych i specjalnego sprzętu.

  • System robota RS 05-2 dostosowany do C 12 - do detali o masie do 10 kg z jednoczesnym magazynowaniem dużych i pojedynczych części w szerokiej gamie modułów magazynowych.
  • System zrobotyzowany RS 1 dostosowany do C 250 - może elastycznie chwytać, zaciskać i przechowywać detale do 15 kg i palety do 60 kg. Maksymalna elastyczność przy bardzo wysokiej niezawodności procesu. 
  • System obsługi HS flex dostosowany do wózka C 32 - dla elementów o wadze do 450 kg (wersja ciężka do 1200 kg), transportuje i przechowuje palety w dwóch modułach magazynowych.
  • Frezarsko-tokarska wersja C 42 uzupełnia listę eksponatów i wykorzystuje spektakularny proces frezowania/obróbki obrotowej, aby zademonstrować proces frezowania "powerskiving" dla uzębienia wewnętrznego i zewnętrznego oraz "frezowania jodłowego" dla komponentów silników lotniczych.

Dwa kolejne centra obróbcze Hermle, model C 32, można znaleźć firmach partnerskich Emuge-Franken i Hexagon.

Oczywiście na targach EMO nie może zabraknąć części pokazowej Bulli/T1, wyprodukowanej na wystawie wewnętrznej, która wywołała sensację podczas kwietniowych targów Open House.

Źródło: Maschinenfabrik Berthold Hermle

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę