Nowe imadło 5-osiowe KippflexX 90 mm

Nowe imadło 5-osiowe KippflexX 90 mm Kipp

Firma Heinrich Kipp Werk uzupełnia serię KippflexX o kompaktowe imadło o szerokości 90 mm, które zostało zaprojektowane z myślą o frezarkach 5-osiowych z mniejszymi stołami maszyny. 

Dzięki nowemu produktowi elementy o wymiarach około 100 mm mogą być teraz obrabiane bez ograniczeń po zewnętrznym konturze.

* KippflexX 90 mm można podobnie jak większy KippflexX 125 mm wykorzystywać jako imadło centrujące w funkcji dociskacza lub jako imadło w mocowaniu części nieobrobionej (2IN1).

Powiązane firmy

Kipp Polska Sp. z o.o.

* Wysokość nakładu KippflexX 90 mm wynosi 155 mm.

* Dzięki małemu rozmiarowi użytkownicy mogą zaoszczędzić miejsce. Jeśli trzeba zamocować większe przedmioty obrabiane, można zastosować obok siebie dwa imadła.

Imadło jest przeznaczone do montażu na stołach maszynowych w rowkami teowymi lub otworami gwintowanymi. Można je również zamontować na dowolnych elementach rastrowych oraz bezpośrednio na systemie mocowania z punktem zerowym.

KippflexX to wszechstronne rozwiązanie dla każdej frezarki 5-osiowej. Jego szczególną cechą jest prosta i szybka regulacja za pomocą korbki. Płaska prowadnica zapewnia większą stabilność i sztywność systemu mocującego, osiągającego niezwykle dużą siłę mocującą 52 kN. Dostępny jest również duży wybór różnych szczęk mocujących w wersji gładkiej, z pinami, jako złożona szczęka mocująca lub ta z naddatkiem obróbkowym.

Źródło: Kipp

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę